Oftalmologija

ocni pritisak

ZURE

postovanje ocni pricitak je ok
ali na proslom OCT bile su velike eskalacije u ocnom zivcu i dolazi do zamucenja vida
radnjen magnet hipofize ok nalaz
zanima me sta znace te eskalacije jel to nesto opasno

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Pretpostavljam da mislite na nalaz eskavacije vidnog živca, odnosno udubljenja u središtu živca koje se vidi na pregledu očne pozadine ili OCT-u. Ovo udubljenje često je prisutno na vidnim živcima zdravih osoba, no može biti i početni znak glaukoma. Zamućenje vida u ovoj fazi ne bi trebalo imati veze s nalazom eskavacije.
U slučaju da je eskavacija velika vrlo vjerojatno se radi o glaukomu. Vezano uz uredan očni tlak ili pritisak, preporučujem oprez jer glaukom i oštećenje vidnog živca mogu imati i osobe s urednim očnim tlakom.