Oftalmologija

Kvržica na gornjem kapku oka

zabrinuta55555

Poštovani, prije par mjeseci pojavilo mi se crvenilo na desnom kapku oka kao da me piknuo komarac nakon čega su mi se pojavile 2 male kvržice unutar gornjeg kapka koje se osjete na dodir i vide se kad se kapak nategne. Kvržice ne rastu no kao da me nešto pecka ponekad u tom oku, kao da imam upalu oka. Jedna kvržica se smanjila, gotovo pa nestala a druga je ostala ista te se ta nalazi na rubu gornjeg kapka, no kad prstom prođem po toj kvržici malo me boli kapak. Molim savjeti.

Lp.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Prema vašem opisu moguće je da se radi o početnom ječmencu. Probajte s toplim oblozima i masažom vjeđe prema njenom rubu. Ako promjene ne nestanu ili se pogoršaju javite se na pregled.