Oftalmologija

Pojašnjenje nalaza

Ivana.ps

Poštovani, zanima me ukratko pojašnjenje nalaza. Prvi pregled, 33 godine.
V oc.dex.: sc 0,6 cc+ 0,25 dsph/-0,50 dcyl qx 180 = 1,0!
V.oc.sin: sc 0,8 cc + 0,25 Dcly ax 90 = 1,0!
-orijentacijska korekcija
LEA NBl o.dex 1,0!; O.sin. 1,0
T apl ov.utq: 20/21 mmHg, u midrijazi 16/15 mmHg
CCT 584/606
Lang I i II sc uredan
U pp orto.
Motilitet uredan, bezbolan u svim smjerovima, dvoslike negira.
Konvergacija +++
Cover/uncover test sc NB negativan
BM oc.utq : oči bez podržaja, rožnica prozirna, nešto pigmenta na prednjoj kapsuli leće desno, fl.test negativan, CA bistra, bez pat.sadržaja, tjemica izokorične, uredne fm, RAPD neg , točkaste mutnine korteksa periferno
Fundus oc.utq.: PNO jasnih granica u nivou okolne retine, bez znakova zastoja, normokolorirane, C/D 0,20/0,25; grublji crtež makule; vaskularij uredan, retina prileži u svim kvadrantima, desno krajnje periferno superotemporalno areal sivkaste retine 2-3 dd u nivou, diff.dg nevus žilnice, lijevo inferiorno manji areal stanjene retine, lattice deg.,ruptura ne uočavam
Autoref.u midrijazi:
O.dex +0,50 dsph/+0,75 dcly ax 90
O.sin +1,00dsph/ +0,50dcly ax 100

Preporuka:
Pregled retinologa + OCT makula; kontrola radi korekcije.

Lijep pozdrav i hvala na odgovoru.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Vaš oftalmolog preporučio je pregled užeg specijalista iz područja stražnjeg segmenta oka – retinologa, zbog mogućeg madeža žilnice te prijetećih degenerativnih promjena mrežnice unutar oka.