Oftalmologija

Pregled očne pozadine

kismo

Poštovani,
Bila sam na MR mozga 11.9. zbog glavobolja koje su trajale tjedan dana i nisu prolazile na analgetike. Nalaz je bio uredan, samo neka 3 mm nepsecifična vaskularna zona lijevo za što mi je rečeno da je nebitno..
Sad unazad 20ak dana imam kao osjećaj zategnutosti, utrnulosti desne strane lica, prvenstveno oko oka ( kapak) ali osjet je normalan ( bila kod neurologa ).
Može li se razviti tumor u 2 mjeseca tako da sad pritišće neke živce, a da se nije vidio prije 2 mjeseca na MR?
Otišla sma prekjucer na očni pregled zbog pregleda očne pozadine, očnog živca i sve je uredno.
Može li se predledom očne pozadine i očnog živca posumnjati na tumor mozga?
lp

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Na temelju pregleda očne pozadine moguće je posumnjati na tumor mozga, ukoliko se utvrde određene promjene poput otekline očnih živaca. Uredan nalaz, nažalost, ne znači da na mozgu ne postoje patološke promjene. Ako se simptomi pogoršavaju ili imate nove simptome, svakako se ponovno javite neurologu.