Oftalmologija

Šavovi nakon operacije katarakte

Kiva

Poštovani, dijete od 6 godina je krajem siječnja operiralo kataraktu, na kontrolama sve u redu, kornealni šavi stoje-zanima me u vezi tih šavova- pošto su nam rekli da oni obično stoje u oko do 12 mjeseci, dali se dijete s njima smije kupati u moru? Hvala

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Pretpostavljam da je rana na rožnici u cijelosti zarasla budući da su kontrolni pregledi bili uredni tako da se dijete bez problema može kupati u moru.