Oftalmologija

Smanjenje dioptrije

Hanna23

Postovani, zadnjih godinu dana nosim naocale, lijevo oko -0,75 a desno -1,75. Danas sam otisla u optiku na pregled dioptrije i po pregledu ispada da mi se dioptrija s lijevog oka smanjila te je sada -0,25. Dali je to moguce? Hvala

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Nažalost nije moguće da se dioptrija smanjila zbog smanjivanja vašeg kratkovidnog oka (prekomjerni rast oka glavni je uzrok kratkovidnosti i minus dioptrije). Najvjerojatnije se radi o razlici u akomodaciji Vašeg oka ili jednostavno u načinu propisivanju naočala.