Oftalmologija

Zamagljen vid na jednim okom

dusanst

Postovani ,

Pre 10 dana sam primetio na desnom oku kako sa njim vidim mutnije i tamnije ,nakon pregleda i 3D makule pokazao je snimak da je krenulo u jednom delu da se odvaja,imam 33 godine .Od terapije sam krenuo da koristim acetozolamid,azopt kapi,kalijum. Da li smatrate da je ovo ispravna terapija i da li je moguce to resiti lekovika i kapima za oci ?

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

U Vašem slučaju najvjerojatnije se radi o centralnoj seroznoj retinopatiji. Nažalost, niti jedan lijek nije pokazao značajnu uspješnost jer često dolazi do spontanog oporavka i bez terapije. Ako Vam promjena duže potraje i ometa vid, možete s oftalmologom razgovarati o uzimanju lijekova poput selektivnih blokatora aldosterona, te o terapiji laserom.