Kontracepcija

moguća trudnoća

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam. Ne želim se više ponavljati. Uz to imate svog ginekologa pa malo i njega konzultirajte.

muriem

pijem kontracepciju vise od 6 mjeseci redovno.pocela sam razmisljati o trudnoci pa me zanima koliko treba cekati da ostanem trudna otkad ih prestanem piti.ako sam imala odnos sa svrsavanjem unutra dan prije i iza zadnje pilule u mjesecu da li je moguce da ostanem trudna.?ako ne koliko treba cekati otkad prestanem piti pilule da ostanem trudna i da li treba obaviti kakve pretrage?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućoj trudnoći. Kad prekinete pričekajte ciklus dva.
Pretrage ne treba ako ste zdravi. Pretkoncepcijski uzimajte folnu kiselinu.

kejsa

poštovani, imam jedno pitanje. naime, već deveti mjesec redovito i pravilno pijem diane 35 radi policističnih jajnika, bez većih nuspojava. posljednja dva mjeseca, mjesečnica mi je kraće trajala (2-3) dana i bolne i natečene grudi se ne smanjuju i povećan mi je apetit. zanima me postoji li sansa da sam trudna, uz napomenu da sam prije mjesec i pol na 5 dana pila antibiotike za upalu grla i vec 3 mjeseca pijem biljne čajeve za zdravlje kose?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste trudna.

kejsa

s time da sam imala nezasticene odnose zadnja tri mjeseca. mijenja li to ista?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja.

Ivyca

Poštovani! S dečkom sam imala nezaštićen odnos sinoć oko 21h. On je jednom ejakulirao van mene dok se drugi put dogodilo da je ejakulirao u mene. Zadnji dan menstruacije mi je bio 31.01. s time da mi je ciklus svakih 30 dana. Postoji li šansa da zatrudnim? Po računanju na kalendaru ovulacije, to bi bio 2.plodni dan. Kolike su šanse? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je velika. Savjetujem postkoitalnu zaštitu.

kmicica

Dobar dan,

Imam jedno pomalo cudno pitanje,danas mi je naime navratila cura i mazili smo se na krevetu,malo su mi gace bile mokre pa smo otisli u wc obrisati to..
onda sam uzeo 3 maramice i drzao sam ga i obrisao..,i djevojka ga je par puta navlacila i zadovoljavala me(nije kasnije dirala svoj spolni organ)..nakon toga sam stavio maramice u gace i otisli smo u sobu..
zatim smo se mazili 3-4 minute,a onda sam joj dirao klitoris,a zatim gurao 2-3 prsta u rodnicu nekoliko puta..nakon sto je bila gotova onda sam bio gotov u maramice,znaci nisam svrsio kad sam ga brisao u wc-u..
Postoji li mogucnost da je cura trudna(naime djevica je ali to ne znaci nista)..u tijeku zadovoljavanja sam svrsio u maramice koje su mi bile u gacama,znaci nisam svrsio po njezinom spolnom organu,niti u nju....
Dali je moguce da je zatrudni od par kapljica sto je bilo mokru u wc-u?

Molim pomoc,hvata me panika
Helpp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne postoji. Educirajte se da ne bi postavljali više ovakva pitanja.

evelyn08

Poštovani doktore,
trebam početi pit Belara tablete. Zadnja menstruacija mi je počela 29./30.1., dakle sad negdje bih trebala dobit menstruaciju. Jučer ujutro sam imala smeđkasti iscjedak što nisam mislila da je menstruacija jer mi je slično bilo kad sam imala blagu upalu rodnice. Jučer cijeli dan nakon toga ništa. Danas ujutro vidim ima krvi, nije bila tamna nego dosta svjetla, al je bilo definitivno rozo. I sad cijelo vrijeme ništa, samo malo na ulošku. U zadnje vrijeme me donji dio trbuha boli kao da ću dobitit. Budući da sam pred 3 mjeseca prestala piti yaz, je li moguće da mi se menstruacija prorijedila i je li blaga menstruacija može ipak biti rani znak trudnoće? Jer se sjećam prije yaza i tijekom yaza da mi je prvi dan bilo baš dosta krvi. I sad ne znam dal da počnem piti Belaru ili sam trebala jučer ili mi ovo nije menstruacija i da li sam trudna...
Neki savjet ili mišljenje molim vas. Ja mislim da bi ovo trebala bit menstruacija..... ali sam zbunjena jer mi nikad nije prvi dan bilo ovako malo nadam se da taj isjedak/menstruacija nije neki znak trudnoće.. jer sam imala odnos 7.2. sa zaštitom koji je bio prekinut prije ejakulacije, pa stvarno ne bi trebala bit.. Mogu li početi piti pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da krene onako za pravo. Nije kasno niti sutra niti prekosutra krenut s prvim blisterom.

evelyn08

Mislite da nije došlo do trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

kosnos

Poštovani.
Imala sam snosaj prije tocno 6 dana i moj partner je svrsio u mene. Zadnja M je bila oko 5.2. Od tad imam svaku vecer lagane bolove u trbuhu a moguce da je ta bol podsvijesna od previse razmisljanja o trudnoci. Za test je jos pre rano. Jedino mi preostaje cekanje menstruacije. Zanima me vase strucno misljenje kolika je mogucnost da sam u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ako su vam ciklusi redoviti.

evelyn08

Poštovani doktore,
dan nakon mog zadnjeg posta sam počela piti Belara kontracepcijske pilule te mi se nakon par dana onih par kapljica početnih pretvorilo u pravu menstruaciju te je bila dosta jaka. Nakon prvog tjedna se smanjila količinski, ali je još uvijek bila poprilična te smeđe boje. Sada pred kraj 2. tjedna uzimanja pilula mi se učinilo da je stala, no evo opet je crvene jarke boje. Može li to značiti da mi je to nova menstruacija? Je li ovo normalno, te opet pitam može li to biti znak trudnoće (zadnji odnos je bio 7.2. sa kondomom i prekinutim odnosom)?
Hvala unaprijed na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je probojno krvarenje uz pilule. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

tamarica654

"Postovani, pijem pilule za kontracepciju lindinete 20. Prosle nedelje sam zavrsila kutiju, a u sredu dobila menstruaciju i pocela da pijem baktrim zbog upale besike. Baktrim sam pila do subote, a uponedeljak sam pocela novu kutiji pilula. Malo pre sam imala odnos sa deckom i puko nam je kondom, ali on nije bio ni blizu da svrsi. Da li sam zasticena,ili je trudnoca moguca posto mi je danas bila treca pilula i pijem ih vec cetvrti mesec?" Postovani, posle ovoga sam dobila dve menstruacije koje su trajale po 5 dana, treca je trebala da stigne danas, i stigla je ali je jako jako oskudna i nema krvi nego samo svetlo smedji iscedak... Zanima me da li je moguca trudnoca? Da kupim test? Novu kutiju treba da zapocnem u subotu, da li da je zapocinjem? Hvala

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 28
Naprijed