Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je pilula poremetila ciklus. Ipak, postkoitalna zaštita nije 100% učinkovita metoda. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih nekoliko dana, savjetujem da uradite test na trudnoću.

Em123

Postovana/i

Zadnji menstruaciju sam imala 19.6 a sinoc (4.7) spolni odnos. Prvi put smo koristili kondom i prekinuti snosaj, a drugi put nakon sto se istusirao i obavio malu nuzdu( ne znam da li je relevatno) nismo koristili kondom, samo je ejakulirao minut ili dva nakon sto je izvadio. S obzirom da su mi plodni dani, a mislim da mi je jucer bila ovulacija da li mi preporucujete da pijem pilulu za dan poslije? Zadnji put sam je popila prije tri mjeseca, bojim se da je rano da pijem drugu. Molim vas za odgovor. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom šansa za trudnoću je samo teoretska. Mislim da nije potrebna pilula. No, ukoliko je želite uzeti (sigurnosti radi) možete. Nema veze što ste je uzeli pred tri mjeseca.

Lala1998

Postovana, da li je moguce da sam trudna, iako sam ellaone uzela unutar 72 sata od odnosa, menstruacija mi jos nije dosla, a nikada mi ne kasni.. Prije bi me.bolili jajnici, grudi par dana prije.. A sada nista..
Zadnju mensteuaciju sam imala 10.06. a tabletu sam uzela 21.06.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilula može poremetiti ciklus. Iako ste je uzeli na vrijeme kontracepcijska zaštita nije 100%. Savjetujem da za svaki slučaj uradite test, iako je mogućnost trudnoće minimalna.

Cro3798

Poštovani,
Imam neredovite cikluse (30-40), menstruacija mi je zavrsila 10.7. (trajala je 9 dana), jucer 13.7. dečko i ja imali smo spolni odnos s kondomom no, kondom nam je pukao i prekasno smo shvatili tako da je dečko već bio svršio u mene, danas u jutro sam popila EllaOne pilulu za dan poslije, pa me zanima postoji li ikakva mogućnost za trudnoću prema tome da mi je menstruacija završila 3 dana prije odnosa i unutar 10h nakon odnosa popila sam pilulu? Hvala unaprijedhappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na trajanje ciklusa odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i tabletu ste uzeli na vrijeme, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

madamee12

Zadnja menstruacija bila je 26.6. (prethodna 28.5, pa 19.4., 27.3., 25.2., 23.1., 23.12.). Jucer (14.7.) oko 20h je tokom odnosa puknuo kondom i doslo je do ejakulacije u rodnicu. Isla sam u ljekarnu po escapelle pilulu odmah nakon, medutim tamo su mi rekli da pilula za dan poslije nece imati veliki ucinak ako je ovulacija vec nastupila s obzirom da je njena funkcija odgadanje ovulacije. Pilulu sam svejedno popila danas ujutro, 15.7. (dakle unutar 10h od odnosa). Zanima me kolika je vjerojatnost trudnoce i postoji li neka druga hitna opcija za sprijecavanje oplodnje? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta odgađa ovulaciju, ali i remeti hormonsku ravnotežu (ukoliko je do ovulacije došlo) i tako onemogućava oplodnju i implantaciju. Učinak nije 100%. Ne postoji druga metoda postkoitalne kontracepcije.

chino26

Poštovani , zadnju menstruaciju sam imala 22.9, ciklus mi traje otprilike 28-31 dana, 5.10 sam popila ella one nakon 10ak sati poslje nezasticenog odnosa bez ejakulacije. Po mojim kalendarima menstruacija mi je trebala doc 22.10 međutim do danas mi menstruacija jos nije stigla. 24.10 sam uradila popodne clear blue test koji je bio negativan. Zanima me dal je moguce da menstruacija toliko radi pilule? Te da li je moguce je test krivo pokazao 4 dana poslje kasnjenja menstruacije? Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija kasni zbog pilule. U vrijeme kada ste radili test, on je vrlo pouzdan.

chino26

Poštovani, nakon popijene elle one proslo je 10 dana od dana kad je trebala stici menstruacija (21.10). Napravila sam testove 25.10, 28.10 i 31.10. , svi negativni (sa prvim jutarnjim urino).
Dal je po vasem misljenju mogucnost trudnoce u potpunosti iskljucena te je samo ella one utjecala na ciklus pa ga poremetila?nikad nisam imala kašnjenje od 10 dana. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta je poremetila ciklus. Trudnoća je isključena.

Tinaa.aaa

Poštovani,

Posljednja menstruacija mi je bila 19-og, trajala 5 dana. Inace mi je mjesecnica na 28 dana. Uglavnom redovna. Imala sam nezasticen odnos u subotu, doslo je do ejakulacije i popila sam tabletu sutradan. Takodje sam odnos imala u nedelju, i ista je situacija bila tako da sam popila tabletu nekoliko sati poslije. Racunajuci po mjesecnom kalendaru ovulacija mi je bila dan prije nezasticenog odnosa. Da li mi je ova prethodno popijena tableta odgodila ovulaciju? Da li postoji rizik od trudnoce?

Tinaa.aaa

Da se ispravim samo, odnosi su bili u razmaku od 7 dana, znaci ova nedelja, posljednji odnos je bio juce, 3-eg.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prva tableta je odgodila ovulaciju, a kada je i da li je ovulacija nastupila nemoguće je reći. Ukoliko do ovulacije nije došlo prije uzimanja druge tableta, onda je vjerojatno i drugi puta odgođena.

Lula1234

Ako je ovulacija nastupila 3. Ili 4. studnog, 4. studenog na večer imala sam odnos s puknućem kondoma. EllaOne pilulu sam popila 5.11. jutro, cca 12 sati nakon odnosa.

Ukoliko je ovulacija nastipila ranije da li je korištenje pilule imalo ikakvog smisla i da li može pomoći u sprečavanju trudnoće.

Također, da li ima smisla i danas popiti još jednu tabletu kako bi pojačala učinak.

Unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema smisla uzeti dodatnu tabletu. Pilula odgađa ovulaciju, ali i remeti idealnu hormonsku ravnotežu organizma koja je potrebna da bi došlo do oplodnje i implantacije, tako da uzimanje tablete nakon ovulacije ima smisla. Ipak, zaštita nije 100%.

LedenaT

Postovani!!!
Zadnja mestruacija je bila 5.11 , spolni odnos bez zastite je bio 15.11 i pobjeglo je unutra. Elluone sam popila odmah nakon sat vremena. Molim Vas... testovi za ovulaciju je jos nepokazuju.

LedenaT

Zaboravila sam napisati da ciklus traje 27-29dana rijetko kad je 26 ali zna biti.