Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

LedenaT

Zaboravila sam napisati da je ciklus od 27-29 dana , rijetko kad bude 26 ali dogodi se

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na samom kraju neplodnih i početku plodnih dana. Tabletu ste uzeli na vrijeme, prije ovulacije, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija. Tableta će odgoditi ovulaciju (koja se kod Vas dešava 13. - 14. dana ciklusa), a životni vijek spermatozoida je oko 72 sata.

acas147

Poštovani,
Imali smo nezaštićeni odnos 25.11 gdje je slučajno došlo do ejakulacije u rodnici.
Odmah nakon toga djevojka je popila ellaone tabletu.
S obzirom da je zadnja menstruacija bila. 18.11 te da je ovo 7 dan ciklusa, zanima me da li postoje šanse za trudnoću.
Unaprijed Vam hvala za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tabletu je uzela na vrijeme (a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana) tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivonam93

Postovani,
Pijem belaru vec 3 godine i do sad sam ih pila uvijek na vrijeme, ali ovaj tjedan mi se sve poremetilo. Prvu pilulu sam popila 20.11. u vrijeme kad i inace pijem, a drugu, četvrtu i šestu sam popila nakon vise od 12 sati zakasnjenja. Ostale sam popila u uobičajeno vrijeme. Imala sam nezaštićeni odnos 27.11.pa me zanima da li su velike sanse da ostanem trudna s obzirom da je prvi tjedan i da li trebam popiti pilulu za dan poslije?
Hvala,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom su samo teoretske. Teško da će se nakon tri godine uzimanja kontraceptiva uspostaviti složeni sustav ovulacije, bez obzira na kašnjenje s uzimanjem tableta. Mislim da nema potrebe za 'pilulom za dan poslije.'

Gotix123

Postovani, 20.11 djevojka i ja imali smo odnos pri cemu nisam ejakulirao u nju vec po stidnici, zadnja menstruacija je bila 8.11 i trajala do 13.11,ciklusi traju 28 dana a mi smo imali 12. dan ciklusa odnos i nisam siguran da je nesto oslo u nju. Pilulu ellaone je popila 13 sati poslje odnosa,ali do krvarenja nije doslo kao sto smo proucavali na Vasem forumu. Sada se javljaju bolovi u ledima i jajnicima dali je to mozda nuspojava od tablete.?Pa Vas molim za vase strucno misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tabletu je uzela na vrijeme, prije ovulacije, tako da bi tableta trebala djelovati. Ne mora uvijek doći do krvarenja nakon uzimanja tablete. Krvarenje će nastupiti u vrijeme očekivane menstruacije, ali može nastupiti ranije ili kasniti par dana. Navedeni simptomi vjerojatna su nuspojava tablete.

Selena Rose

Poštovani,
Imala sam odnos s deckom, na vrhu penisa je bilo nesto vlazno, i ja sam to prstima pipnula ali sam onako brzo ruku od ruku obrisala, on je stavljao kondom i ja sam pipnula kasnije taj kondom dolje na kraju skroz. Sad me brine da nije bilo sperme u toj tekucini pa da nisam to prenijela na kondom. Nije bilo ejakulacije, par puta je samo s kondomom bio u meni. I taj dan su mi bili plodni dani a mozda cak i ovulacija. Nakon 18 h nakon odnosa popila sam ellaone. Ciklusi su mi od 25 do 30 dana. Imam i policisticne jajnike. Kad sam popila tabletu ubrzo sam imala neki iscjedak prozirni s krvi, i jednom kad sam isla na wc kao da je izasao cijeli jedan komadic neceg krvavog, kao kod menstruacije samo je bilo kao ljuska tanka. Nakon toga jos par sati samo na papiru je bilo tog iscjetka s krvi. I kasnije nista vise. Da li postoji uopce neka mogucnost trudnoce? Da li je tableta djelovala ako je sperma ili tekucina dosla u kontakt s rodnicom?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Krvarenje koje opisujete vjerojatno je posljedica tablete. Nema razloga za brigu.

Gotix123

Postovani, djevojka i ja imali odnos 20.11 i oslo po stidnici malo i drugi dan nako 13 h popila je ellaone 13 dan ciklusa a inace su joj 28 dana, i 10.12 je isla vaditv krv i trudnoca je negativna ali i prije toga 4 testa koji su negativni, a menstruacija kasni vec 6 dana.Dali bi znali kada ce doci?. Jer o trudnoći se ne radi sigurno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, trudnoća je isključena. Tableta je poremetila ciklus. Bez pregleda se ne može znati kada će nastupiti menstruacija, ali ukoliko ne dođe u idućih 10 - ak dana savjetujem da se javi liječniku radi pregleda i eventualne terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

Nikki99

Poštovani, imala sam nezaštićen odnos pri kome decko nije svršio u mene no ja se ipak bojim da je makar malo otišlo u mene. Bio je to prvi dan plodnih dana. U roku od 18-19 sati sam popila tabletu za dan poslije no ipak me strah da ne dođe do neželjene trudnoće pošto sam bila u plodnim danima. Imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je bio prvi dan plodnih dana ovulacija još nije nastupila. Tableta će odgoditi ovulaciju jer ste je uzeli na vrijeme i tako spriječiti eventualnu trudnoću.

Cvita96

Posljednja menstruacija zapocela je 16.12., a odnos pri kojemu je nazalost doslo do pucanja kondoma i ejakulacije u rodnicu se desio 1.1. Inace imam redovan ciklus od 28 dana (jako rijetko dode do kasnjenja od dan, najvise dva). Unutar 7h od riskantnog odnosa, popila sam ella one tabletu za dan nakon. Kakve su sanse da se trudnoca ipak dogodila ? Hvala puno na odgovoru....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Odnos je bio na samom kraju plodnih dana.

ira26

Poštovani!
Menstruacije su mi uglavnom redovite: 01.11., 30.11., 29.12. (otprilike svakih 29 dana).
Međutim, imala sam nezaštićeni spolni odnos 15.12 te sam u roku od 12 sati od toga prema preporuci ljekarnice popila escapelle tabletu. Imala sam lagane nuspojave, uglavnom bol u leđima. Nakon toga, menstruacija mi je došla 29.12. ali je bila neuobičajena (inače imam jake bolove a ovaj put ih nije bilo, i krvarenje je bilo slabije ali u trajanju od 5 dana). Da li postoji mogućnost trudnoće, da li će mi menstruacija doći u očekivano vrijeme? Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve navedeno je najvjerojatnije nuspojava tablete, Za očekivati je da će Vam se iduća menstruacija pojaviti na vrijeme. Ukoliko se želite uvjeriti da niste trudni, uradite test.

ira26

Imam još neka pitanja..
Da li je moguće da popijena tableta u prošlom ciklusu utječe na ovaj ciklus? (trebala je doći danas no još je nema).
Isto tako, što ako se hitna kontracepcija uzme dva puta u ciklusu? Da li je moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta u prošlom ciklusu nema utjecaja na idući ciklus. Jedan tableta je dovoljna da spriječi ovulaciju, ako je uzeta na vrijeme; nisu potrebne dvije. No, zaštita nije 100% (bez obzira na broj tableta).