Kontracepcija

prestanak uzimanja pilula i izostanak menstruacije

zux

Zdravo, ja sam koristila Jasmin tablete godinu i nekoliko mjeseci. U februaru tačnije 21.02. sam popila zadnju tabletu i napravila pauzu. Nakon psoljednje tablete je uslijedila menstruacija. Međutim sada mi kasni menstruacija 5 dana, da li je to povezano sa prestankom korištenja pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće.

Dajanaa95

Dobar dan.Naime ovo mi je prvi put da uzimam Logest tablete.Završila sam sa prvom kutijom prije 4 dana i još nisam dobila.Imam strah da nije trudnoća,da li postoji mogućnost da je to možda samo promjena u organizmu ili nešto slično.Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će.Ima još par dana da dođe.

goldenbowilda

U aprilu sam prestala da pijem pilule, tada sam dobila menstruaciju, nakon toga dobila sam prvu menstruaciju otkako ih ne pijem u maju, pa drugu u junu... sada sam trebala da dobijem trecu, medutim kasni. Moram reci da su mi te dvije menstruacije nakon pilula bile redovne, a i prije koristenja pilula imala sam relativno redovne menstruacije, ciklus mi je varirao od 28 do 30 dana . Danas mi je 35. dan ciklusa. Moram naglasiti da sam dan prije nego sto sam trebala da dobijem menstruaciju, dobila tesku upalu mjehura koju sam lijecila 5-6 dana, nisam koristila antibiotike nego prirodne tablete na bazi ekstrakta brusnice i cajevima. Imala sam seksualne odnose i koristen je prezervativ. Zaista postoji minimalna sansa da je u pitanju trudnoca, ali ja cu svakako napraviti test da iskljucim i tu opciju. Sta Vi mislite zbog cega kasni menstruacija? Znam da se nakon koristenja pilula ciklus poremeti, medutim dva mjeseca sam imala redovnu menstruaciju, ne vidim zasto bi treca bila izuzetak...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mouće je od upale. Mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći prema opisanom.

goldenbowilda

Doktore, gore sam vam opisala svoj problem. Medutim, jucer mi se pojavio smedi iscjedak, a danas je isti bio obimniji skoro kao krvarenje i bili su prisutni komadici tkiva. Uradila sam test danas i bio je negativan a od menstruacije i dalje nema nista, niti imam bilo kakve bolove. Da li je ovo mozda bila menstruacija, iako jako oskudna? Ili ona tek treba da dode?
Ako ne dode za koji dan, otici cu na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da je ovo menstruacija.

Sam1870

Poštovani, pila sam Lyndinette 20 nešto manje od 2 godine te sam zadnju pilulu popila 26.11. i dobila menstruaciju 3 dana nakon toga, a trajala je do 5.12., 7.12. sam imala spolne odnose s dečkom bez zaštite, ali on nije svršio uopće. Nakon toga smo imali spolne odnose još nekoliku puta s kondomom. Zadnjih tjedan i pol dana osjećam bol u bradavicama te mi je iscjedak pojačan, a još nisam dobila menstruaciju. Hoće li doći uskoro ili da kupim test za trudnoću?

Tinkerbell1702

Poštovani.
Pijem linynette kontracepciju otprilike 6 mjeseci. Danas mi je 2 dan krvarenja međutim ja bih htjela zaustaviti menstruaciju i zanima me dali je moguće da ja počnem uzimati novi blister kao na početku ciklusa .dali bi i kakvog bi utjecaja imalo?htjela sam nastaviti piti bez pauze međutim zaboravila sam i krvarenje je nastupilo. pa me zanima dali je ovakav način moguć?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sam1870 prema opisanom neće doći do trudnoće. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinkerbell možete krenuti s novim blisterom. Ništa se neće poremetiti.

Tinkerbell1702

Hvala na brzom odgovoru. Znači mogu početi odmah. Još jedno pitanje. dali ću biti zaštićena normalno ovaj mjesec?ne moram koristiti dodatnu zaštitu?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićenas ste i ne treba dodatna zaštita.

anavi198

Imam 36 godina,8 godina sam pila pilule,sad sam prestala,ima 3 mjeseca kao ih ne pijem i sad mi je mjesečnica zbunjujuća.Problem mi je što i desetak dana prije mjesečnice imam tragove krvi sve do mjesečnice kad je konačno dobijem,koji je razlog tomu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno incuficijencija žutog tijela i nizak progesteron u drugom dijelu ciklusa.
Sugeriram gestagenu terapiju u drugom dijelu ciklusa.

Barbara106

Poštovani!
Imam policistične jajnike, to sam otkrila jer nisam dobivala mjesečnicu po 6 mjeseci i duže, naime nisam imala hormona u tijelu i radi manjka hormona nisam imala mjesečnice. Radi tog problema ginekologica mi je preporučila korištenje kontracepcijskih pilula yaz, pila sam ih redovno skoro dvije godine i prestala ih piti prije mjesec dana radi toga što se sumnjalo da utječe na gastritis koji imam. E sad, danas, 4.1., mi je menstruacija trebala doći no nije, a čitala sam u prijašnjim postovima da je to normalno da menstruacija kasni nakon korištenja pilula, zar ne? Htjela bi biti sigurna da nisam mjesečnicu dobila zbog toga jer imam spolne odnose uz zaštitu kondoma, znači trudnoću želim izbjeć, kondom uvijek koristimo pravilno i nikad nije puknuo. Sada imam pauzu od pilula 3 mjeseca i opet idem na pregled ginekologici. Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija uskoro.

Jaina

Poštovani,
pila sam pilule Yasmin oko 7 godina u svrhu zaštite, prestala sam u listopadu prošle godine i prve tri menstruacije su mi došle uredno, prva u 32. danu ciklusa, druga 28. i treća na 38. dan ciklusa. Trenutno iščekujem menstruaciju, 42. dan ciklusa mi je danas, svi spolni odnosi su bili zaštićeni, kondom nije puknuo, također moj dečko nije ni ejakulirao u meni već je svaki put izašao, radila sam test prije dva dana na 40. dan ciklusa i bio je negativan. Postoji li mogućnost za trudnoću? Na zadnjem pregledu rečeno mi je da imam male ciste na jajnicima ali da nemam razloga za zabrinutost. Otkako sam prestala s pilulama nisam imala tipične simptome pmsa osim ponekad promjene raspoloženja, prije par dana me počela boljeti lijeva dojka, ponekad me boli trbuh ali mislim da je to na psihi, i danas osjećam bol u predjelu lijevog jajnika. Oko 20. dana ciklusa imala sam rijedak mliječno bijeli iscjedak, oko 30. dana bio je jednake boje ali gust i sad je samo proziran, normalnog mirisa. I prije pilula sam imala razbacan ciklus ali je rijetko kad prelazio 40 dana. Je li moguće da sam trudna? Do kada da je čekam prije nego se naručim za pregled? Unaprijed zahvaljujem i lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.