Kontracepcija

Yaz i PAUZA

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

kikky9

Pozdrav, danass mi je 4.-i dan pauze placebo; još ništa od mjesečnice; odnose sam imala i za vrijeme pauze. Osjetim ja stalno u donjem dijelu trbuha kao bol, ali… nema ništa.
Od sutra bih trebala novu kutiju.
Je li sve Normalno, u redu i da nastavim s novom kutijom sutra bez obzira sto nisam dobila menzes?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s novom kutijom. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje ponekad može izostati.

kikky9

Ma znam.
Samo me ipak zabrinjava jer je ovo prva kutija koju ssm popila nakon one pauze zbog covida, kad sam prestala .
Sto ako se uopće krvarenje ne pojavi ?
Imam li razloga biti zabrinuta za trudnoću?
Znate sve kak sam pila.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Ako se želite uvjeriti uradite test.

kikky9

Dobila sam sinoć krvarenje.
Na kraju 4.-og dana pauze, jutros sam normalno započela novu kutiju.
Sad normalno mogu imati odnose bez dodatne zaštite i dalje?

Usput, kad ste spomenuli test na trudnoću, koliko bi on bio pouzdan da ga sad radim ako sam prekjučer imala odnos (dakle, na dan pauze) a da mi nije došlo krvarenje? Ne bi li to bilo prerano?

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje isključuje trudnoću, test je pouzdan desetak dana nakon odnosa.

kikky9

Puno hvala.
Pitat ću još samo nešto, jer hrpa dezinformacija je oko mene, bas trenutno kao da sam neki magnet za to; ali da znam da sam u redu postupila. Meni je sad ovo bila prva kutija Yaza nakon sto 2 mjeseca nisam pila pilule (znate sve već); i zbilja ono sto me buni jest jesam li smjela imati odnose pod ovom pauzom bez dodatne zaštite (bez prezervativa), s obzirom da je to prva kutija Yaza nakon dugo vremena.
Imala sam odnose upravo u pauzi za vrijeme placebo tableta.
Jesam li se trebala dodatno zastititi ili je zaštita bila potpuna bez obzira sto je to bila tek prva kutija Yaza?

Nastavno na ovo sad dalje, krvarenje nije jako ali je tu, trudnoća je isključena i dalje odnose mogu imati bez dodatne zaštite?

Važno mi je da mi razjasnite ovo oko te prve kutije Yaza i te prve “službene pauze tj placebo tableta” pod kojima sam imala odnos.
Jesam li zaštićena bila pod tom pauzom ta 4 dana bez obzira sto je to bila prva kutija Yaza?

kikky9

Krvarenje jest oskudnije ali je prisutno.
Dakle, trudnoća je definitivno isključena?

Molila bih Vas ako mi možete pojasniti, jer je oko mene hrpa dezinformacija, dakle ja sam danas započela drugu Yaz kutiju.
Prošla kutija mi je bila PRVA KUTIJA YAZA nakon one stanke od 2 mjeseca (radi Covid-a)..
Možete li mi pojasniti jesam li ja trebala koristiti kondom prilikom odnosa koje sam imala sad za vrijeme PRVE pauze nakon PRVE KUTIJE Yaza (to je ono sto me, priznajem, najvise buni).??

Ja sam imala odnose bez korištenja prezervativa i 2. I 3. Dan za vrijeme placebo tableta.
Zanima me, jel to moglo dovesti do trudnoće s obzirom da je riječ TEK O PRVOJ KUTIJI YAZA (nakon one pauze kad nisam uopće pila)?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se počne s prvim danom menstruacije kontracepcijska zaštita nastupa odmah i traje dokle god se tablete uzimaju, ali i tijekom pauze (placebo tableta). Zaštita se može smanjiti samo ako se propusti koja od aktivnih tableta.

kikky9

I još nešto.
Isprika.
Znaci, meni je to krvarenje toliko oskudno.
U ponedjeljak navečer sam dobila, prije tog me nenormalno bolio donji dio trbuha (kao i uvijek onaj osjećaj tupi kad trebam dobiti), i dobila sam menzes u ponedjeljak kasno navečer, jučer sam imala cijeli dan (već sam na novoj kutiji tbl), danas već gotovo da ništa nema.
Kad se obrišem bude krvi, ali na samom ulošku bas se vidi da prestaje gotovo potpuno.
Je li normalno da bas tako kratko bude?

kikky9

Da, ja sam započela s prvim danom menstruacije (onako kako sam gore opisala). Jedino sam s večernjeg termina prebacila postepeno na jutarnji .
Dakle, s obzirom da sam tako započela, bez obzira sto je ovo bio prva Yaz kutija(bila sam zaštićena i za veijeme ovih odnosa koje sam imala pod prvom službenom pauzom)??

Trudnoća je otklonjena sad definitivno?
Pijem već drugu kutiju Yaza, nakon pauze od 4 dana, dalje takodjer nije potrebna dodatna zaštita?

kikky9

Da, ja sam započela s prvim danom menstruacije (onako kako sam gore opisala). Jedino sam s večernjeg termina prebacila postepeno na jutarnji .
Dakle, s obzirom da sam tako započela, bez obzira sto je ovo bio prva Yaz kutija(bila sam zaštićena i za veijeme ovih odnosa koje sam imala pod prvom službenom pauzom)??

Mene samo zbunjuje jesam li dobro postupila jer sam odnose imala POD PAUZOM (nakon PRVE KUTIJE YAZA STO SAM POPILA)? A nisam dodatnu zaštitu koristila.
Igra li to kakvu ulogu sto je bila prva kutija Yaza pa SAm pod prvom pauzom (na placebo tabletama) imala odnose no nisam koristila dodatnu zaštitu.
Sporno mi je u glavi jer je riječ o PRVOJ KUTIJI tableta tj prvoj službenoj pauzi nakon 24 aktivne tablete.

?

kikky9

Mene samo zbunjuje sto je ovo bila službeno prva kutija Yaz tableta nakon izvjesnog vremena.
Počela sam s prvim danom menstruacije, nisam nijednu preskočila, i imala sam odnose i za vrijeme aktivnih i za vrijeme Placebo tableta, odnosno pauze.
Bez dodatne zaštite.

Igra li ikakvu ulogu to sto je to bila PRVA KUTIJA? Tj prva pauza?
Ili je sve bilo zaštićeno, bez obzira sto je bila prva kutija i prva pauza pod kojom sam imala odnose bez dodatne zaštite? Ponavljam krenula sam s prvim danom menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema veze što je prva kutija. zaštita nastupa od 1. dana (budući da ste tad krenuli s uzimanjem) i traje i za vrijeme placebo tableta.

kikky9

Pozdrav i ISPRIKA NA SMETNJI.
Naprosto se ne izlistaju poruke i onda mi se ne prikaze.

Molim Vas samo za pojašnjenje spornog detalja, jer je ovo bila službeno prva pauza nakon popijenih 24 aktivnih tableta (to je ujedno i PRVA Yaz kutija) nakon ona 2 mjeseca kad nisam pila.
Dakle odnose sam imala za veijeme prve pauze (placebo tableta).
Yaz sam počela piti s prvim danom menstruacije.

Bez obzira sto je ovo bila prva pauza, jesam li bila u njoj zaštićena? (Samo me taj detalj onako buni, jer je riječ o prvoj kutiji i pauzi koja je uslijedila nakon popijene 24 tbl)?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste bez obzira što je bila prva pauza.

kikky9

Danas sam popila tbl oko 9 ujutro a negdje oko 12:30 imala proljevastu stolicu.
Jesam li zaštićena ili trebam dodatno popiti tbl?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za dodatnom tabletom.

bubamara1234

Poštovani,

znam da svuda po ovom forumu ima napisanih odgovora na ovu temu, ali svejedno bi voljela provjeriti svoju situaciju. Dakle, pijem Yaz vec neke 2 i pol godine, jer imam problema s policisticnim jajnicima, tek u zadnja 3,4 ciklusa su mi se unormalile menstruacije i pocele dolaziti unutar 28-30 dana ciklusa. prije mjesec dana, sam na pocetku novog blistera prvi dan zaboravila popiti pilulu, te sljedeci dan u uobicajeno vrijeme popila odmah dvije, cijeli taj tjedan sam prakticiriala prekinuti snosaj i nakon toga pocela u samu minutu sve uredno i tocno piti, da ni malo ne kasnim s uzimanjem. ovaj mjesec u doba vec od 5 dana kasnjenja menstruacije sam napravila ispravno test za trudnocu i bio je negativan. dakle danas mi menstruacija kasni vec 2 tjedna, cak me svako malo dolje i zaboli i mislim da ce doc, ali i dalje nista. istina, tada kad mi je menstruacija i trebala doci sam dosla na more i kupala se, a more i nije bilo nesto toplo i jos prije 5 dana sam imala veliki stres, eto ne znam. koji je vas savjet? i je li mislite da ima razloga za brigu u vezi trudnoce?

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 27
Naprijed