Kontracepcija

Yaz i PAUZA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje ponekad može izostati. Pričekajte iduću menstruaciju. Nema razloga za brigu.

kikky9

Pozdrav i hvala na svim svim odgovorima.
Zanima me samo, budući da je krvarenje koje sam dobila bilo vrlo oskudno, naime prvi dan onako klasično, drugi već s prestajanjem (na ulošku smedje crveno), a kad bih se obrisala vidjela se krv, ostalo 3.-i dan gotovo ništa, vise onako smedjkasto.
Jel to normalno prihvatljivo bez obzira sto je tako oskudno?
Ali je menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

To je uobičajena menstruacija kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive.

kikky9

Pozdrav.
Odnose sam imala pod pilulama normalno u subotu prošlu i nedjelju. U ponedjeljak sam ujutro popila 2 yaz tbl.
Jutarnja smjena, ludilo. Sto reci.
Normalno od utorka nastavila s jednom tabletom redovno.
Jesam li zaštićena s tom jednom na dan nadalje (bez obzira na taj dan kad sam 2 popila)?
Ako imate još strpljenja, zahvalna na odgovoru.

Vama nekako najvise, vjerujem svi ovdje, vjerujemo .
Hvala najljepša!

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste!

kikky9

Pozdrav i hvala uvijek na pojašnjenju.
Sad zbilja kako Vas ne bih morala pitati jedno te isto, kada mi se dogodi da iz nekog (bilo kojeg) razloga popijem 2 tbl, drugi dan uvijek nastavljam s jednom (čak i kada taj dan kad popijem 2 imam odnos), odmah drugo jutro pijem jednu?
Zaštita je jednaka?

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Zaštita je jednaka.

kikky9

To Vam je u prijevodu da mi se jutros desilo da sam popila 2.
Radila do ponoći i ujutro…totalno cirkus u glavi ujutro.
Sutra nastavljam s jednom i odnose koje budem imala bit će jednako zaštićeni i s jednom?
Oprostite zbilja na neugodnosti.

Ivo Balenović, dr. med.

Da, zaštićeni ste i s jednom.

kikky9

Nastavila sam nakon one popijene duple tablete s jednom, odnosi koje imam i pod jednom su zaštićeni? Bez obzira na taj prijelaz s 2 na 1?

kikky9

Treba li dodatnu zaštitu (prezervativ) koristiti sad kad pijem jednu (nakon skoka s 2 na 1)?

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Zaštićeni ste.

kikky9

A treba li dodatna zaštita u vidu prezervativa nakon skoka s 2 na 1?
Molim Vas ako ikako možete do subote popodne odgovoriti!

kikky9

Poruke se ne isporučuju redovno, već neszo zapinje; trebam li za odnose preko vikenda koristiti dodatnu zaštitu? S obzirom da sam neki dan popila 2 tbl a nastavila s 1?
Ili je jedna dovoljna bez obzira na taj skok?
Treba li prezervativ?

kikky9

Poruke se ne isporučuju redovno, već neszo zapinje; trebam li za odnose preko vikenda koristiti dodatnu zaštitu? S obzirom da sam neki dan popila 2 tbl a nastavila s 1?
Ili je jedna dovoljna bez obzira na taj skok?
Treba li prezervativ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita. Zaštićeni ste.

kikky9

Sad za vrijeme pauze, i odnosa unutar 4 dana; takodjer ne treba dodatna zaštita u vidu prezervativa?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne treba.

kikky9

Pozdrav, danas (ponedjeljak) mi je 4.-i dan pauze na Yaz tabletama. Jučer u nedjelju navečer sam primijetila nešto malo krvi kad sam se obrisala, uglavnom mislila sam da je to menstruacija ali dalje se nije ništa nastavilo iako sam iza odmah imala odnos. Zbunjuje me jer nekad znam imat probleme s hemeroidima pa se i to kao lagana krv pokazala. U slučaju da ne dobijem menzes, sto dalje? Započeti novu kutiju sutra ?

Ivo Balenović, dr. med.

Sutra počnite s novom kutijom bez obzira na krvarenje.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 27
Naprijed