Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Imala sam odnose i za vrijeme pauze (bez dodatne zaštite).
U slučaju da uopće nikakvo krvarenje ne dobijem, da svakako započnem Yaz novu kutiju od utorka?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez obzira na krvarenje počnite s novom kutijom u utorak.

kikky9

Pozdrav.
Radila sam noćnu smjenu i dobila sam jutros (utorak)krvarenje. Ja vam svečano obećajem da je ovo posljednje moje pitanje na ovu temu, ali kako sam radila noćnu smjenu naravno da sam odmah ujutro popila tabletu i jasno zaspala nakon toga.
Probudila se oko podneva i vise nisam bila sigurna jesam ja to ili nisam dobro popila, pa zbilja za Ne daj Boze uzela dodatnu tabletu Yaz. Tako sam dvije popila. Jednostavno si ti ne mogu pomoći kad radim takve smjene, a iskreno ne daj Boze da ostanem trudna uz pilule (mislim da je to stvarno grozno).
Možete li mi reci, budući da sam tu drugu pilulu popila oko 12, jel sutra nastavljam samo s jednom i to s jutarnjim terminom oko 8 kad inače pijem? Ne trebam duplati ponovno u 12?

Isprike vise na stalnom pitanju, ali već sam luda od ovog.

kikky9

U prijevodu: oprostite veliko jer uvijek ova panika nekako na Vas padne. A vjerujte da nažalost, nema puno strpljivih ginekologa.
Dakle, došla iz noćne i počela novu kutiju oko 8 popila prvu tbl , zaspala i krenule naravno ludosti po glavi, pa oko 12:30 popila drugu.:/
Uf ne pitajte. Neugodno mi sto već to pitam.
S obzirom da je to bas početak novog ciklusa, jel nastavljam s jednom i zaštićena sam i jel ne trebam sutra popit kao ovu od 12, već teeba nastaviti samo ujutro u 8??

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s jednom tabletom u 8 ujutro. Zaštita se neće smanjiti

kikky9

Nastavila sam s jednom tbl u 8 ujutro. Trebam li koristiti dodatnu zaštitu u vidu kondoma bas zbog tog sto sam prvi dan ciklusa popila 2 tablete a nastavila dalje s jednom?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne treba

kikky9

Naime, zadnja dva dana sam pila dvije Yaz tablete aktivne (sad da ne duljim oko mojih glupih razloga). U ta dva dana sam imala odnose. Nastavila sam s jednom. Sad zbog te kombinacije 2 pa 1 pa 2 pa jedna dalje (i sad stvarno zaista obećajem da će tako i ostati), jel unatoč tim kombinacijama sve dalje zaštićeno?
Zbog tog “brljanja” 2 pa 1 pa 2 pa 1.

HVALA HVALA HVALA.

Ivo Balenović, dr. med.

Da, zaštićeni ste.

kikky9

Evo jutros se dogodilo da sam u 8;30 popila jednu aktivnu Yaz tbl, a u 10:30 imala vrlo mekanu proljevastu stolicu. Iskreno, nisam htjela piti ništa dodatno.
Je li se pilula apsorbirala? Nisam trebala ništa dodatno?
Unatoc svim prethodnim kombinacijama i skokovima s 2 na 1 i tako, do kraja ciklusa da pijem isključivo jednu i zašticena sam, bez dodatne mehaničke zaštite?

Prema Vašem mišljenju, kada eventualno treba popiti dodatnu tbl? To ako bas nastupi vise proljevastih stolica? Npr 3/4?

Inače, ako je ovo kao danas jedna nakon 2 sata, onda ne treba dodatno?
Molim Vas, ako možete pojasniti, jer ja se bas vrtim u krug s time.

Ne bih se dodatno trovala hormonima, a važno mi je da zastita bude prisutna.

Dakle, je li ovo u redu sto nisam popila dodatnu pilulu danas? Jel se apsorbirala u ta 2 sata?
A dva dana prije sam pila duplo. Nastavila s jednom, i jel unatoč kombinacijama i brljanjima sve dalje do kraja ciklusa zaštićeno? Igra li kakvu ulogu sto sam neke Dane pila po 2?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta se apsorbirala. Dovoljno je uzimati samo jednu tabletu dnevno. Samo u slučaju povraćanja ili jačeg proljeva - 3 do 4 vodene stolice na dan postoji mogućnost da se tableta ne apsorbira u potpunosti i tada je potrebno uzeti dodatnu tabletu.

kikky9

Hvala Vam.
Mislim da ste mnogima sad olakšali ovo pitanje.
I samo za kraj, s obzirom da ovaj ciklus sam brljala, počela s 2 pa nastavila s 1 pa 2 pa 1… i sad se nadam da će ovako na 1 ostati. Trudit ću se da tu vise nema greške.
S obzirom na ovo brljanje u ciklusu jel do kraja ciklusa sam zaštićena ako nastavim s jednom, bez obzira na ove varijacije? (A i počela ciklus s 2)?

Ivo Balenović, dr. med.

Da, zaštićeni ste.

kikky9

Pozdrav i hvala na svim odgovorima prethodno.
Molila bih Vas samo za informaciju, smanji li se zaštita ako se jedan dan popilo 2 aktivne tablete (iz bilo kojeg razloga) pa nastavi s jednom?

kikky9

Pozdrav i hvala na svim odgovorima.
Molila bih Vas za informaciju kada mi se tako iz nekog razloga dogodi da popijem 2 aktivne Yaz tbl pa nastavim s 1, jel se onda zaštita smanji pogotovo ako mi se tako vise puta u ciklusu dogodi?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne, zaštita se ne smanjuje ako popijete 2 tablete, a zatim 1.

kikky9

Sto da Vam kažem nego- hvala!

Već sad dugo borim bitku s ovim, vjerujem već da mi je i to na psihičkoj bazi opterećenje pa dok taj dio ne rijesim (iskreno, na nekom drugom nivou); ako mi samo možete dati savjet i odgovor toliko da se smirim jer sad sam na bas velikoj prekretnici.

Evo na sredini sam ciklusa negdje, dogodilo mi se bas kroz cijeli ciklus da sam pila 2 pa 1 pa tako imala brljanja.
Zanima me: kad popijem dvije pa dan nakon toga jednu, smanji li se zaštita kad nastavim s jednom dakle kad popijem jednu? Je ki koncentracija zaštite u popijenih 2 tablete jednaka kao u jednoj?

Vrlo sam nemirna jer sam i svjesna da mi sve ovo loše utječe na organizam; znaci..

Sto da radim do kraja ciklusa?
I ovaj tjedan i prethodni mi se dogodilo da sam koji dan pila po 2 pa onda jednu?

Naprosto me zanima; sto trebam raditi do kraja ciklusa s obzirom na sva brljanja koja sam imala? Dakle, nije se dogadjalo da ne popijem tbl nego bas da popijem 2 pa onda jednu drugi dan i bas se vrtim cijeli ciklus u krug?

Molim Vas, pomozite. Evo, kako postupiti do kraja ciklusa, jel organizam ovo shvati kao manjak zaštite kad popijem samo jednu (nakon dana kad sam pila dvije) ili? Treba li se Koristiti prezervativ do kraja ciklusa?

Jednako tako, sto kad budem na pauzi?
Ja sve ovo pitam s obzirom na ovu trenutnu situaciju s brljanjima jer sam pila 2 pa 1 pa Dva dana po 2 pa jednu.. Itd Itd.

Konkretno, sto napraviti do kraja ciklusa?
Najljepša hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s 1 tabletom do kraja ciklusa. Zaštita se neće smanjiti. Zaštita traje i tijekom pauze (ili placebo tableta)

kikky9

U redu. Tako ću i postupiti.
Možete li mi samo reci jel koncentracija zaštite u 2 tablete ista kao u jednoj ? Pitam u smislu: ne pojačava se zaštita kad ja popijem dvije ili se ne smanjuje kad popijem jednu nakon dana kad sam dvije popila?
Znaci, ne smanjuje se zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita se ne pojačava ako popijete dvije tablete, niti se smanjuje ako nakon toga pređete na jednu.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 27
Naprijed