Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Molim Vas, nemojte me osuditi. Danas sam (na zadnji dan aktivne Yaz popila 4 tablete) 4 aktivne. Toliko sam loše i toliko rastrojena i toliko… ma ne mogu uopće ni opisati. Noćna sam bila i vise nisam bila normalna ujutro.
Od sutra trebam biti na pauzi.
Bez obzira na ovaj cirkus danas od 4 tablete, kako sutra kad trebam na pauzu? Normalno?

sad
Oprostite, molim vas

kikky9

Na kraju sam nakon te 4 dobila proljev, i onda sam popila još jednu tabletu. Znaci 5.
Sto da radim?
Od sutra trebam biti na pauzi.

Ivo Balenović, dr. med.

Napravite uobičajenu pauzu i nastavite s normalnim uzimanjem tableta. Zaštita se neće smanjiti.

kikky9

Pozdrav; molim Vas ako ikako možete vidjeti sto mi se dogodilo i dati mi savjet. Danas (petak) sam prvi dan na pauzi.
Bit ću konkretna.
Trebam li za vrijeme pauze (placebo tbl) koristiti dodatnu zaštitu?
A drugo; s obzirom da sam na zadnji dan aktivnih tableta popila njih 5, kad prodje pauza jel da počnem ciklus s jednom?? Ili će to biti premalo?
Doista, shvaća li to tijelo kao produžetak pauze kad započnem samo s jednom tabletom? (Nakon sto sam ciklus završila s 5:/).

Evo nastojala sam sto vise koncizna biti pa vas molim ako možete pomoći oko ove najkonkretnije situacije, dakle kako se ponijeti u pauzi i s koliko tableta krenuti nakon 4 dana pauze a da i dalje budem zaštićena?

Vjerujte mi, već sam počela i s terapeutkinjom pričati sad o ovome jer sam shvatila da je ovo već na psihičkoj bazi, pa mi je neugodno uopće i pisati. Ali Vas molim da mi pomognete, ako možete, makar na ovom fizičkom polju dok se ne razidjem s partnerom.

Ivo Balenović, dr. med.

Tijekom pauze (ili placebo tableta) nije potrebna dodatna zaštita. Učinkovitost zaštite se ne smanjuje ukoliko se s većeg broja tableta (KOJE NEMA NIKAKVE POTREBE UZIMATI!) vratite na jednu.

kikky9

Nastavno na sve, danas (subota, 2. Dan pauze), upadne mi bijela tableta direktno u čašu s vodom. Popila sam to, al budući da mi se takvo nije dogodilo dosad imala sam iz rezervnog blistera takodjer bijelu tabletu pa sam popila tu dodatnu bijelu placebo. Ako je to placebo, moglo je i bolest tog po nekoj logici, no jesam nešto produžila si pauzu ili bilo sto sad kad sam popila dodatnu bijelu?

Trebam li kratiti pauzu radi tog ili?

kikky9

Da, razumjela sam ovo sto kažete kad prijedjem s vise na jednu tabletu (da se zaštita ne umanjuje), no pitam sad za konkretan slučaj: kada sam zadnji dan aktivne tablete popila njih 5 i onda sutradan bila na pauzi kao sto je sad slucaj. Treba li za vrijeme ove pauze (s obzirom na broj unesenih tableta s 5 na 0 dok sam na pauzi) koristiti dodatnu zaštitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne treba.

kikky9

Ne treba ni pauzu kratiti?
Je li ta bijela sto sam dodatno u istom danu popila prazna zapravo?

kikky9

Molim Vas, ako mi ikako ikako mozwte reci Trebam li skratiti pauzu budući da mi je na drugi dan pauze ta bijela prazna tableta ispala u čašu s vodom i smočila se skroz. Ja sam uspjela popiti ali sam iz rezervne kutije uzela jednu bijelu.
Jesam li si time produžila pauzu ili ..? To su prazne tablete?
Trebam li kratiti pauzu? DA BUDEM SVA 4 dana na pauzi? Sto s tom bijelom koju sam dodatno popila u tom danu?
I nastavno na sve, krećem novi ciklus s jednom tbl?

Razmišljam o prelasku na kontracepcijske flastere.

Ivo Balenović, dr. med.

Pauza se može skratiti dan, dva ili tri... ali i potpuno preskočiti. Zaštita se neće smanjiti.

kikky9

Znam znam, nisam ju kratila. Ne volim to raditi osim ako nije iznimno.
Samo pitanja obzirom na situaciju gore JESAM LI TREBALA: onaj drugi dan pauze mi je ta prazna bijela tbl upala u čašu vode, ja sam ju popila, ali sam uzela i iz rezervnog blistera još jednu BIJELU.
Da budem mirna.
Danas sam 4.-i dan na pauzi.

Jesam li pogriješila sto sam uzela rezervnu bijelu taj dan (dakle 2 bijele)?? Jesam si na taj način “produžila” pauzu ili …?

Znam da se pauza ne smije produzavat sam nisam znala sto učiniti taj dan kad mi je upala bijela tableta u vodu pa sam uzela još jednu bijelu (iz druge kutije). U slučaju da su se obje apsorbirale bijele (a one su zapravo prazne), jesam li onda “produžila” pauzu???

Ivo Balenović, dr. med.

Pauza nije produžena. Nastavite s redovitim uzimanjem aktivnih tableta.

kikky9

Možete li mi samo pojasniti sto sam si onda u principu napravila kad sam te dvije bijele popila u jednom danu? Jesu one potpuno prazne?

Bila sam sva 4 dana na pauzi (nakon sto sam onaj zadnji aktivni dan popila onih 5). Pod pauzom sam imala odnose. Danas započinjem nove aktivne tablete. Mjesečnicu još nisam dobila, možda dodje.
Molim Vass još samo ovo : sto sam zapravo napravila kad sam te dvije bijele u jednom danu popila? To su prazne je li tako? U principu, njih sam mogla i ne popiti; tako da one ništa ne produžuju?

To me jako brine zato toliko ispitujem.

Nisam se za vrijeme pauze dodatno štitila (bez obzira sto sam onaj ciklus zadnji dan završila s onolikim viskom tableta), jesam li bila zaštićena; sad započinjem blister s 1?

Ivo Balenović, dr. med.

Te tablete su prazne i ne može se ništa desiti ako ste ih popili dvije.

kikky9

Ok, započela sam novi blister nakon 4 dana pauze i dobila evo danas neko oskudno krvarenje.
Ali ipak jesam.

Dakle, sad normalno dalje pijem? Treba li dodatna zaštita?
Btw, možda glupo pitanje ali zbog te dvije bijele u jednom danu, ne računa mi se sad 5 dana pauze? Oprostite ak je pitanje glupo. Sveukupno sam 4 dana bila na bijelim pilulama, samo drugi dan iz rezervnog popila još jednu bijelu.

kikky9

Ok, započela sam novi blister nakon 4 dana pauze i dobila evo danas neko oskudno krvarenje.
Ali ipak jesam.

Dakle, sad normalno dalje pijem? Treba li dodatna zaštita?
Btw, možda glupo pitanje ali zbog te dvije bijele u jednom danu, ne računa mi se sad 5 dana pauze? Oprostite ak je pitanje glupo. Sveukupno sam 4 dana bila na bijelim pilulama, samo drugi dan iz rezervnog popila još jednu bijelu.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uzimanjem 1 tablete, ne treba dodatna zaštita. Pauza se ne računa kao da je bila 5 dana, nego kao 4 dana, bez obzira na dvije tablete.

kikky9

Pozdrav. Trudim se sad već cijeli ciklus zbilja paziti da ne duplam ništa, ali dogodilo se u nedjelju i danas u utorak danas popila po 2. Razlog-nevažno- da ne zamaram sad. Iako načelno već odgovor i ptice na grani znaju, posto sam popila u nedjelju 2 pa ponedeljak 1 pa utorak dvije, ako dalje nastavim s jednom, jesam li u odnosima zaštićena i treba li dodatna zaštita?
Pretpostavljam odgovor, no ipak je druga dimenzija kad Vi kažete.
Vjerujem kako do kraja ciklusa neće biti duplanja.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s jednom tabletom, zaštita se neće smanjiti, niti je potrebna dodatna zaštita.

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 27
Naprijed