Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Pozdrav, molim Vas samo odgovor; ako se ne popiju 4 tablete bijele (ne mislim preskoče), nego jednostavno ta 4 dana bude na pauzi i uopće ne popiju bijele tbl nego samo 4 dana ne uzima ništa; jel to jednako kao i da sam uzimala bijele tablete? Jer nemaju ništa?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. Učinak placebo tableta je isti kao da se ne uzima ništa tih 4 dana.

kikky9

Jutros sam pila drugu bijelu i sad da iskreno kažem nisam ni osjetila kad sam progutala pa u slučaju ako nisam jel to nema nikakve veze? Svejedno će menstruacija nastupiti? I sutra i preksutra pijem bijele neovisno jel ova danas bijela na kraju popijena ili ne.
Učinak je isti?
Popila ili izostavila one su prazne?

kikky9

Ako uzmemo u obzir da nisam popila tu drugu placebo tbl, a preostala dva dana pauze sam normalno popila preostale bijele tablete, je li to u redu?
Imala sam odnos na taj drugi dan kad nisam popila bijelu drugu tabletu.
Ako sam samo taj dan izostavila a iduća dva normalno popila bijele, jel to ista moglo utjecati? Nisam koristila dodatnu zaštitu bas na taj dan (tad sam imala odnos), a to jutro nisam popila bijelu tabletu.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema veze. Učinak je isti.

kikky9

Jel to znaci da sam bila zaštićena taj drugi dan pauze kad nisam popila bijelu placebo tabletu, a imala sam bas taj dan odnos navečer; a preostala dva dana sam popila bijele tbl i uredno sam dobila menstruaciju?
Je li u redu sto nisam koristila dodatnu zaštitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste. Nije potrebna dodatna zaštita.

kikky9

Ma razumijem da sad jesam, nego taj dan kad sam izostavila ajmo reci tu bijelu (nisam nisza popila, to je bio 2.dan pauze) i idući sam popila treću bijelu pa četvrtu; bas sam taj drugi dan imala odnos.
Je li taj odnos bio zaštićen iako nisam popila bijelu tabletu?

Danas mi je drugi dan novog blistera, jutros sam oko 8:50 popila aktivnu tabletu, a u 13:30 imala onak proljev. Jedan. Nisam ništa dodatno uzimala. Je li se apsorbirala ta tbl?

Evo molim Vas za ove dvije situacije da mi odgovorite: je li bio zaštićen odnos koji sam imala na 2. Dan placebo tableta (tj to jutro nisam popila tabletu bijelu)?

Ivo Balenović, dr. med.

1. zaštićeni ste iako niste uzeli tabletu
2. tableta se apsorbirala i nije potrebna dodatna

kikky9

Da ne kompliciram, ako se jedan dan od ta 4 na pauzi ne popije bijela tbl, to je isto kao i kad se drugi dan popije? Nema razlike? Jer je placebo tbl zapravo.. prazna?

kikky9

Eh da.
Ne pitajte, jutros u četvrtak sam duplo popila.
Ako sutra i prekosutra dalje s 1 nastavim takodjer sam zaštićena čak i ako sutra budem imala odnos??
Ne treba dodatna zaštita?znam uvijek isto i ista muka.

Ivo Balenović, dr. med.

Placebo je prazna tableta. One se mogu piti ali i ne moraju. Zaštita je očuvana. Ne trebate dodatnu zaštitu.

kikky9

Eh da.
Ne pitajte, jutros u četvrtak sam duplo popila.
Ako sutra i prekosutra dalje s 1 nastavim takodjer sam zaštićena čak i ako sutra budem imala odnos??
Ne treba dodatna zaštita?znam uvijek isto i ista muka.

Ivo Balenović, dr. med.

DA, zaštićeni ste. Ne treba dodatna zaštita.

kikky9

Danas sam popila aktivnu tbl Yaz u 9 ujutro tek se vratila iz noćne i onda nastavila spavat i naravno panika u 12 jesam li ili nisam popila pa za svaki slučaj uzela dodatnu.
Dalje nastaviti s jednom? I kad ju popiti sutra s obzirom da je ova druga popijena u 12:30 danas

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s jednom u uobičajeno vrijeme (9 sati). Zaštita se neće smanjiti.

kikky9

Hvala na informaciji. Znaci, generalno kad mi se tako dogodi da popijem 2 tbl aktivne, dalje kad nastavim s jednom zaštita se ne smanji?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne! Zaštita se ne smanji,

kikky9

Danas sam naravno opet imala cirkus pa 2 uzela. Nastavljam s jednom jel? Ne smanjuje se zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s jednom. Zaštita ostaje.

Nazad
1 ... 17 18 19 20 21 22 ... 27
Naprijed