Kontracepcija

Yaz i PAUZA

kikky9

Pozdrav.
Neću duljiti pa ću nastojati biti sto konkretnija.
U subotu sam imala navečer odnos, u nedjelju ujutro iz nekih razloga nisam bila sigurna je li se tbl apsorbirala pravilno pa sam popila dodatnu; do pauze još imam tri dana (ponedjeljak utorak i srijeda), od četvrtka sam na pauzi.
1) ako iduća tri dana PRED pauzu pijem “samo”po jednu, jel to još uvijek zaštićeno?
2) ne spaja se s pauzom dokle god pijem “makar” po jednu roza tbl? Da mi se ne bi to uračunalo kao pauza.:/ jer sam par dana prije pauze popila 2 i zadnja tri aktivna dana trebam po jednu. Da ne ispadne da sam si produljila ajmo reci pauzu u ovih preostalih tri dana kad pijem “samo” jednu?

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Uzmite samo jednu tabletu do kraja i nastavite s pauzom/placebo. Zaštita se neće smanjiti bez obzira što ste prije toga uzeli dvije, tri ili sto tableta. To sam vam već rekao n puta.

kikky9

Razumijem.
Nego sad kad je specifično bas par dana pred pauzu, tijelo neće već sad kad pijem zadnja tri aktivna dana po jednu tbl već to shvatiti kao pauzu ?
U prijevodu, dokle god pijem makar JEDNU tabletu postoji zaštita ? Ne nadovezuje se kao neka produžena pauza, jer mi se ovo dogodilo bas u nedjelju da sam uzela dvije a preostala tri dana po jednu do pauze?

Ivo Balenović, dr. med.

Da, dokle god pijete jednu tabletu, zaštita je potpuna.

kikky9

Potpuno razumijem i cijenim sto apsolutno svaki put napišete odgovor. X puta.
Doista.
Sad sam u panici jer se ovo duplanje dogodilo u nedjelju a do pauze mi je preostalo jos tri dana. Ponedjeljak (popila jednu), utorak i srijeda po jednu ću i onda tek od četvrtka pauza. S obzirom da se to duplanje dogodilo pred kraj ciklusa, jel sve dok pijem po JEDNU tabletu jos uvijek NIJE PAUZA?

PAUZA JE TEK kad samo bijele pijem?
Ma da ne bi ispalo zbog tog skoka da mi se vodi kao tri dana produžene pauze (tri dana kad popijem po 1 aktivnu tbl) pa onda pauzu. Ajme zakomplicirah.
Ja Vas molim odgovor.
Puno puno hvala.

kikky9

Ne znam koliko me shvaćate, bojim se da se zadnja tri dana aktivnih tbl sto pijem po jednu tabletu (bas zbog tog sto sam u nedjelju popila 2) već neće shvatiti kao pauza pa se spojiti bas na pravu pauzu? Znam da se pauza ne smije produzavati.

kikky9

Oprostite zbilja na smetnji, razumijem da sam zaštićena samo mi nije jasno jel ova zadnja tri dana aktivna kad pijem po jednu tabletu rozu mi se nekako spajaju u pauzu (pa ispadne da sam nekak produžila pauzu?) s obzirom da sam u nedjelju dvije popila? Pa onda tri dana pred pauzu po jednu?

Dokle god pijem jednu PAUZA NE MOŽE NASTUPITI?

Ivo Balenović, dr. med.

Pauza ne može nastupiti dokle god pijete aktivne tablete. Kad počnete s uzimanjem placebo nastupa pauza. Zaštićeni ste i tijekom uzimanja aktivnih tableta (bez obzira da li ih uzmete 10 ili 1, a dovoljna je i preporuča sa SAMO JEDNA TABLETA!!!) i tijekom pauze.

kikky9

Puno hvala.
Samo kratko, inače pijem oko 8-9 tabletu; danas sam popila oko 10:40? Jel to u redu i pod zaštitom? Nisam zakasnila?

Ivo Balenović, dr. med.

To je u rednu, niste zakasnili.

kikky9

Pozdrav. Ista situacija. Jučer (subota) imala odnos, jutros sam popila tabletu oko 8 (barem mislim jer sam iz noćne stigla), odspavala opet i opet bube u glavi. Pa za ne daj Boze popila dodatnu oko 13:10. U slučaju da su dvije aktivne popijene (druga u 13:10) kako nastaviti dalje? Sutra s jednom u koliko sati? Isto ujutro oko 8?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s jednom tabletom oko 8 sati ujutro.

kikky9

I sad možda jedno isto glupo pitanje, s obzirom da se nakon odnosa nisam istuširala idućih 24 sata (a u tom danu sam popila 2 aktivne tbl); a znam da spermatozoidi mogu prezivjeti i do 3 dana unutar rodnice trebam li i u ponedjeljak dvije tablete popiti ili ne?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Ne! Samo jednu!!!

kikky9

Dakle, bez obzira sto sam dan nakon odnosa popila 2 (u nedjelju) i sto se nisam 24 sata uspjela istuširati, od ponedjeljka sam nastavila s jednom u 8 ujutro. To je u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Da.

kikky9

Pozdrav. Znam da ste već nešto i pisali, no situacija je sljedeća: sinoć (subota) imala odnos, danas popila 2 aktivne (:/) Yaz tbl, do kraja kutije imam još četiri roze (od petka trebam biti na pauzi). Znam, nastavljam uvijek s jednom no s obzirom da mi je pauza od petka a do te pauze ima svega nekoliko dana, dakle pauza ne nastupa dokle god unosim “makar” jednu aktivnu tbl (bez obzira na prijelaz s 2 na 1 aktivnu tbl )

??
Ovo je zapravo jedino pitanje. Dokle god unosim jednu roza tabletu ne može nastupiti pauza niti se spojiti s njom bez obzira koliko god tbl popila dan prije?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne znam koliko puta sam već odgovorio na to isto pitanje. DOKLE GOD SE UZIMA 1 TABLETA ZAŠTITA JE OČUVANA!!!! BEZ OBZIRA DA LI STE PRIJE UZELI DVIJE; TRI ILI DESET TABLETA!!!!!!!!

kikky9

Doktore, razumijem to. Nego kad se dogodi par dana prije PAUZE , jel ona može nastupiti ranije ako se pije “samo” jedna tableta? A prethodilo joj je 2. Dakle zadnja tri dana u blisteru pred pauzu pijem npr po jednu tbl, a dan prije sam popila 2. Kad onda konačno popijem kak spada po jednu tabletu- neposredno zadnjih par dana pred pauzu može li se to spojiti kao s pauzom pa biti neka uranjena pauza dok pijem po JEDNU roza tbl ili sve dok pijem i tu jednu NE MOŽE PAUZA nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Dok pijete po jednu roza tabletu, pauza ne može nastupiti.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 27
Naprijed