Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dermatologija

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se moglo raditi o urtikariji, vrlo čestoj bolesti. Naravno to je samo pretpostavka. Najbolje da se javite vašem liječniku koji će postaviti dijagnozu i započeti liječenje.

ssasa

Koza se susi,pucai ljusti na prstima ruku?

http://www.pics.rs/i/32H7v

http://www.pics.rs/i/z1rIl

http://www.pics.rs/i/kQvRH

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o kontaktnom dermatitisu. O kojoj vrsti kontaktnog dermatitisa je riječ (alergijski, nealergijski), moglo bi se reći tek nakon pregleda dermatologa i eventualno dodatnih pretraga. U svakom slučaju, pomogla bi kortikosteroidna mast ili krema (npr. Advantan kroz desetak dana).

ssasa

Cudno mi je sto na desnoj ruci samo su mi se na dva prsta to desava,a na lijevoj na tri prsta?

Evo i kako izgleda kada namazem kremom.

[url=http://postimg.org/image/beeyoyvl3/][img]http://s7.postimg.org/beeyoyvl3/image.jpg[/img][/url]

http://postimg.org/image/dj3x3smlj/

http://postimg.org/image/x7c9mtso7/

http://postimg.org/image/7yrft5nqf/

http://postimg.org/image/wmx8k4zfr/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ove fotografije ne donose nikakve nove spoznaje. Sve što napisao i dalje stoji.

ssasa

Postovani!

Nisam nigdje uspio da nadjem Advantan kremu,ima li neka zamjena?

ssasa

Ovo je faza kada se ljusti i puca.

[img]http://i.imgur.com/g5H5F2v.jpg[/img]

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Umjesto Advantana može i Elocom krema.

ssasa

Kupio sam kremu,pa javljam rezultate. Hvala

SanLi

Postovani,

Vec unazad godinu-dvije imam ovakav osip, katkad izrazeniji katkad se malo povuce. Imam 21 godinu i bila sam kod dermatologa koji mi je prepisao kremu za folikulitis koja mi nije pomogla ni najmanje. Imam ga svud po ledjima i dekolteu a malo i na vratu i licu. Ne svrbi niti boli ali mi predstavlja estetski problem. O cemu se radi?

Fotografija : http://s18.postimg.org/6l9g8y4wp/IMAG8049.jpg

Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao folikulitis. Trebalo bi napraviti bakteriološki bris promjene. Poslije dolazi u obzir i antibiotska terapija prema nalazu.

anavi198

Imam 36 godina,devet godina pila sam kontracepcijske pilule,kako sam ih prestala piti poprištavila sam,masna mi je koža i kosa mi se brže masti.To ni nije tako veliki problem,već je problem osip na bradi,užari se zacrveni i onda se izbace sitini bijeli prištići i svrbi.Bila kod doktora i dala mi Elocom kremu,osip se brzo povlaći ali se nakon prestanka mazanja osip vraća u roku 5 do 10 dana ovisi kako kada.Bila sam opet kod doktora i on smatra da bi to bilo zbog prestanka korištenja pilula i da sve malo poremetilo i da bude prošlo.Dali uzrok može biti taj famozni prestanak korištenja pilula?Zanima me i pošto imam životinje u kući,pse i mačke,dali nakon 36 godina života sa životinjama mogu razviti alergiju na životinjsku dlaku?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je da je povod za pojavu promjena na licu prestanak korištenja kontracepcijskih tableta. Mislim da se ne radi o alergiji na životinjsku dlaku. Elocom krema nije primjerena terapija, jer je riječ o kortikosteroidu, a Vi imate akne ili seboroički dermatitis. Najbolje bi bilo da obavite dermatološki pregled.

anavi198

Sigurna sam da je prištavost zbog prekida korištenja pilula,jer sam prije korištenja pilula ima nečistu kožu,kako sam ih počela piti koža se očistila.Ali nisam ja tako jako prištava niti me to zabrinjava,već me muči taj osip na bradi (samo bradi,apsolutno više nigdje ne postoji osip)koji se izbacio isto u kratkom vremenu nakon prestanka korištenja i vrti se već mjesecima.Nikad do sada u svom životu nisam imala nikakve alergije i osipe,pa doktorica to povezuje baš sa pilulama i ne daje mi nikakvu uputnicu već mi kaže da tako pomalo mazuckam Elocomom i da se to bude samo stabilizirano,zato sam ja sad frustrirana jel ne nalazim rješenja,a ona samo odmahuje.Može li nekakav savjet za kremu,što uzeti? Nešto u slobodnoj prodaji.

anavi198

Sigurna sam da je prištavost zbog prekida korištenja pilula,jer sam prije korištenja pilula ima nečistu kožu,kako sam ih počela piti koža se očistila.Ali nisam ja tako jako prištava niti me to zabrinjava,već me muči taj osip na bradi (samo bradi,apsolutno više nigdje ne postoji osip)koji se izbacio isto u kratkom vremenu nakon prestanka korištenja i vrti se već mjesecima.Nikad do sada u svom životu nisam imala nikakve alergije i osipe,pa doktorica to povezuje baš sa pilulama i ne daje mi nikakvu uputnicu već mi kaže da tako pomalo mazuckam Elocomom i da se to bude samo stabilizirano,zato sam ja sad frustrirana jel ne nalazim rješenja,a ona samo odmahuje.Može li nekakav savjet za kremu,što uzeti? Nešto u slobodnoj prodaji.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bez pregleda se ne može utvrditi o čemu je riječ. O točnom stanju ovisi i terapiji.

Sandra123

Postovani, evo vec 11 dana mi se ovo desava. Izrastao mi jedan plik pored vagine, a zatim se pojavile ostale" bubuljice". Taj plik je pukao, nspravila se krasta koja je boljela i otpala je sad je crveno. Na jos 2 mjesta mi je pukao plik. Pomislila sam da je rijec o genitalnom herpesu jer na vagini imam te "bubuljice" koje se samo crvene. Dalje imam ih na butinnama,zadnjici, 3 na koljenu i ispod koljena, jednu ispod pazuha, jednu na ruci (ali nisu plikovi) . Da li je moguce da je genitalni herpes zbog 3 plika blizu vagine i 10 "bubuljica"(koje se samo crvene,na vagini) i ostalih crvenih bubuljica na dr.dijelovima tijela. I ako jeste kako je moguc na koljenu i ruci? Molim vas za Vase misljenje.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija mi se čini ok. Moguće je da se radi o kontaktnoj alergiji ili dishidrozi.

martina11111

Poštovani,
Ima dva mjeseca na desnom obrazu i bradi mi se stvaraju upalne akne ( zahvatile su mi pola lica) koje ostavljaju ožiljke. Moram napomenuti da do sada nisam imala problema s prištićima. Molila bih vas za savjet.
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da odete na pregled dermarologu da Vam odredi točnu terapiju prema Vašam stanju.