Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dermatologija

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju onoga što ste napisali, ne mogu Vam rećo o čemu je riječ.

Bojanna54

Dobro vece, htjela bih vas zamoliti za savjet, prije 4-5 dana mi se pojavilo osip na kozi koji izgleda kao tri ujeda jedan do drugog, povremen je svrab, namazala sam par puta belogent ali ne vidim pomak, ne znam da li je ujed u pitanju ili neka alergijaa, prilozila bih i sliku ali ne znam na koji nacin, ako imate neki savjet, bila bih vam jako zahvalna

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
prema Vašem opisu izgleda da se radi o ubodima ili ugrizima insekta, pogotovo ako se ne javljaju nove, svježe promjene.
Belogent mast bi trebalo primijenjivati 2x dnevno barem 7-10 dana, može i do 14 i onda bi promjene trebale regredirati.
Ako ni tada nebude bolje ili se budu javljale nove promjene, potreban je pregled dermatologa.

Mary2580

Postvanje, inace sam imala cisto lice i kozu do zadnjih par mjeseci kad mi se na licu, dekolteu nekad po ramenu i na ledjima ispod vrata pojavi nesto kao ujed komarca i bas svrbi, taj svrab traje nekoliko dana i nakon nekog vremena prestane osusi se ali ostane crvena tackica i treba vremena da skroz postane neprimjetna, puder koji koristim za lice vec zadnjih par godina je isti tako da nije od njega, u zadnje vrijeme se umivam obicnom cistom vodom, imala sam nekada problema u proljece sa alergijom od sunca i imala osip po dekolteu ali ovo se dosta ranije pojavilo i osip od sunca izgledao drugaciji. Ne znam sta da radim, samo sto sam primjetila ako mi je marama oko vrata ili ako mi je majica malo uz vrat tada se uznojim hoce mi tada izbaciti po dekolteu i vratu ali opet otkud dodje po licu i otkud odjednom da se pojavi ta alergija jer nilad prije nisam imala nista slicno a lice mi uvijek bilo cisto i lice mi je najveci problem jer nije cisto. Da li znate sta bi moglo biti ili da preporucite neku kremu? Zao mi je sto ne mogu sliku poslati da vidite kako to izgleda jer vjerujem da dosta ima alergija, osipa pa je tesko na osnovu par recenica zakljuciti o cemu se radi. Lijep pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
na temelju opiusa je nemoguće utvrditi o čemu se radi.
Moguće da je osip od znoja, ili kontaktne alergije na nešto s čim dolazite često u doticaj.
Preporučam detaljniji klinički pregled kod dermatologa.
Do tada možete probatio mazati neku od kreme protiv iritacije na bazi bakra i cinka (npr. Cicalfate, Cicaplast i sl.).

Ana2210

Poštovani, prije nekoliko mjeseci na vanjskoj strani ruke ispod ramena mi se pojavila krasta koja je izbočena poput bradavice. Sad mi već drugi put otpadne i vrati se opet. Doktor opće prakse kaže da ne bi trebalo biti nista opasno i da se zbog covida ne treba izlagati riziku i ici kod dermatologa. Zanima me jeste li se ikad susreli s tim problemom i što bi to moglo biti?
Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, prema opisu, a bez anamneze i kliničkog te dermoskopslkog pregleda je nemoguće postaviti točnu dijagnozu. Prema opisu može se nagađati da li je riječ o fibromu, madežu, keratozi ili bradavici, ali svakako je potreban pregled dermatologa da se utvrdi točna dijagnoza.

azalea

Postovani,
unazad par mjeseci na obrazima mi je javlja crvenilo, svrbez, vodeni pristici i koza se ljusti.. Radi li se o neuro dermitisu? (pocelo je sa crvenim plikovima nakon stresnog perioda). Koristim Aderma kremu za trenutno smanjenje svrbezi i suhoce koze. Mozete li preporuciti neki drugi proizvod? Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
bez pregleda i detaljne anamneze je nemoguće postaviti dijagnozu. Ne vjerujem da je riječ o atopijskom dermatitisu (neurodermitisu).
Moguće je da se radi o rozaceji ili nekoj alergijskoj reakciji, a to je bez pregleda nemoguće utvrditi.