Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dermatologija

avantgard

Postovani, prije nekoliko dana primejtila sam crveni krugic na nadlaktici, zuckaste i hrapave povrsine- http://imgur.com/h44DViv
Zanima me sto bi to moglo biti, postoji li mogucnost da je psorijaza ili herpes? Ne svrbi me i ne pece.
Od lijekova uzimam beta glukan. Hvala na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći sa sigurnošću o čemu je riječ. Ono što je sigurno da nije niti psorijaza niti herpes. Vjerojatno bi pomogla kraća primjena kortikosteroida (npr. Advantan krema 1x dnevno kroz desetak dana.

Sandra123

Molim Vas za pomoc.Prije 20 dana mi se pohavila bubuljica dole kod vagine i pukla mjerhur, ostala fleka. Svd sam to iscitala na netu i lici mi na genitalni herpes. Zatim sam otisla kod ginekologa i ona kazd da ne zna jos dok ne uradim bris (da li je genitalni herpes ili gljivicna infekcija). Imala sam 2,3 mjehura u predjelu vagine i anusa. Pojavile su mi se zatim 2,3 bubuljice ispod koljena. , 2 na ramenu ali te nisu pravile mjehur. Ali ono sto me najvise zanima je naredno - mom decku se 7 dana poslije mene pojavila iznad penisa 2 mjehura koja su pukla i sad zarastaju. No iste te rane su mu se pojavile na vratu! 3,4 koje ga bole sad. O cemu je rijec? Molim vas za vasu dijagnozu i misljenje mnogo me zanima,a ne mogu docekati dok ne odem uraditi bris. Brinem se mnogo. Molim za vase misljenje. Ako je vec genitalni gerpes ili gljivicna infekcija otkud onda na vraru mog decka 3,4 ?? Kako je moguce? Hvala na odgovoru i pojasnjenju. Zabrinuta

pukili

Poštovani,
već 2 godine me svrbi distalna trećina stopalo ne uključujući područje prstiju, nekad me svrbi konstanto 5 dana nekad ne svrbi po mjesec daan, koža se ne ljušti ali pobijeli kad ju intenzivno češem. Po preporuci dermatologa sam probala i canesten, i onaj što se maže jednom dnevno, triderm, plymicol i ništa ne pomaže. U području ispod palca se znaju pojaviti bjelkasti podljevi koji kad puknu puštaju gustu prozirnu masu. I taj dio me najviše i svrbi, nikad se nisu pojavljivali po cijeloj površini svrbljivog dijela odjednom.
Najgore mi je što ne znam o čemu se radi i kako to riješiti. u prilogu šaljem i sliku. Na njoj se vidi i taj mjehur.

http://imgur.com/dii3Rj4

Srdačan pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po onome što ste napisali, ne radi se o genitalnom herpesu. Napamet Vam ne mogu reći o čemu je riječ. Najbolje bi bilo da se javite dermatovenerologu na pregled.

pukili

Poštovani,
već 2 godine me svrbi distalna trećina stopalo ne uključujući područje prstiju, nekad me svrbi konstanto 5 dana nekad ne svrbi po mjesec daan, koža se ne ljušti ali pobijeli kad ju intenzivno češem. Po preporuci dermatologa sam probala i canesten, i onaj što se maže jednom dnevno, triderm, plymicol i ništa ne pomaže. U području ispod palca se znaju pojaviti bjelkasti podljevi koji kad puknu puštaju gustu prozirnu masu. I taj dio me najviše i svrbi, nikad se nisu pojavljivali po cijeloj površini svrbljivog dijela odjednom.
Najgore mi je što ne znam o čemu se radi i kako to riješiti. u prilogu šaljem i sliku. Na njoj se vidi i taj mjehur.

http://imgur.com/dii3Rj4

Srdačan pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam bez pregleda reći o čemu je riječ, ali ako terapija ne pomogne za još nekoliko dana, bilo bi dobro da obavite dermatološki pregled.

dora_s

Poštovani
Ja sam vas htjela upitati koliko je zapravo izlaganje solariju ( ali samo 10 ak puta prije ljeta) stetno? Ja nisam neke presvijetle puti , nemam plave oci, ni puno madeža po tijelu?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Desetak puta jednom godišnje je prihvatljivo. Više od toga ne.

Postovanje! U 28 sam tjednu trudnoce i prije par nedjelja mi se pojavilo crvenilo (kao sitne bubuljice),ali stvarno crveno.Nalazi se na bradi,ispod nosa s obje strane.Ponekad malo svrbi,ali u vecini slucaja ne!Zanima me vase misljenje ?

hoyka

Poštovani,

molim Vas za pomoć. Imam zadnih 2 mjesca problema s osipom koji je počeo 3 dana nakon uzimanja antibiotske kure radi masnog tkiva na pupku. U početku se pojavljivao na vlasištu i trbuhu. Svrbi i plikovi koji izbijaju su kao od komarca, crveni i nabubreni. Nakon crvene faze, pojavljuje se fleka tamnija na njegovom mjestu i ostaje tako cca 15 dana nakon toga se povlaći skroz. U zadnjih mjesec dana osip je u opadanju, no i dalje se nove pojavljuju.
Od pretraga sam napravila urinokulturu, obisak ždrijela, Krvnu sliku, brisevi cerviksa na Mycroplasmu, Ureaplasmu, Chladimia.. i sve je ok.
od lijekova povremeno navečer uzmem Aerius, no pokušavam kupkama od zobi i kamilice smiriti. Pročitala sam kupanje u otopini hipermagana i to mi je čak smanjilo 1 tjedan izbijanje novih u večem omjeru, no sada se opet pojačao osip s obzirom na prošli tjedan. Od nervoze boli me želudac i sva sam psihički rastresena jer ne znam što i kuda krenuti dalje. Mislim da će dugo trebati pronaći razlog osipa..

Upućena sam na šalatu, u ambulatnu za male zahvate, na PHD i DIF... da li sam na dobrom putu. Strah me jer ovo već dugo traje, a čini mi se i da ide dalje.. Strah me da

mi organizam na ovaj način ne upućuje na nešto zločesto.

Molim Vas za mišljenje i pomoć.. Ukoliko želite mogu poslati slikicu osipa, da se vidite njegov izgled?

Zahvaljujem unaprijed
Maja

hoyka

Hvala na odgovoru na temi koju sam otvorila prije.
Javim ishod daljnjih testova koje imam za obaviti

Lp,
M

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bez pregleda, a na temelju Vašeg opisa, ne mogu Vam reći o čemu je riječ.

BigSmile7

Poštovanje,

Bila sam kod dermatologa skoro i ustanovljeno mi je par dijagnoza.
Jedna je KAD susp. Znam da sumnja na nesto i da ta dijagnoza jos nije ustanovljena, ali nemam pojma o cemu je rijec. Nista mi nije rekla.
Pa mozete li mi Vi reci o cemu je rijec?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne može Vam biti ustanovljeno par dijagnoza (to znači da još nije ustanovljena niti jedna dijagnoza). KAD znači: kontaktni alergijski dermatitis.

Twilight1

Naime, ja sam negdje u 4. mjesecu trudnoće dobila neki crveni osip na listovima obje noge koji užasno svrbi. Tu je koža poprilično hrapava i crvena i posebno je izraženo nakon tuširanja. Bila sam kod dermatologa koji je konstatovao da je u pitanju kontaktni dermatitis (od brijača, zbog nikla) i dao mi neku kortikosteroidnu kremu koju navodno koriste i djeca i neku Avene kremu. Niti jedna od te dvije kreme nisu pomogle. Ja sam sada 6. mjesec trudnoće i taj osip i svrab se proširio i na podlaktice, što će reći da ipak nije u pitanju kontaktni dermatitis jer tu ne koristim brijač. Svaku večer nakon tuširanja se mažem i pokušala sam i sa bademovom kremom, raznim melemima i organskim kremama i ne znam više šta da radim, ništa ne pomaže. Čitala sam da neki osipi u trudnoći znaju biti opasni za bebu, te sam uradila i nalaze jetrenih enzima (tačnije radim ih svaki mjesec od prve pojave svraba) i ti nalazi su u redu. Dakle, nije kolestaza u pitanju. Barem se nadam.
Ukoliko je samo neki bezopasni oblik dermatitisa, ja sam spremna to da ignorišem dok ne prestane, ali me strah da nije neki od onih opasnih osipa u trudnoći koji bi mogli ugroziti bebu.
Znam da je teško bilo šta reći bez pregleda ali bilo kakav savjet bi bio od pomoći. Postoji li možda još neki nalaz koji bih mogla da uradim kako bih isključila neka opasna stanja za trudnoću?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po onome što ste napisali, najvjerojatnije se ne radi o osipu koji bi utjecao na ishod trudnoće. Naravno, kao što ste i sami napisali, nešto više se ne može reći bez pregleda.

kleopatra5544

Pozdrav !

Već godinama imam nešto na bradavici na što nisam obračala pažnju, kao neku malu izraslinu, uvijek sam mislila da je mladež. Ali prije godinu dana sam otišla kod doktorice opće prakse i rekla mi je da je to bradavica. A mene malo brine to što meni to mjenja boju, nekad mi bude ljubičasto i pecka me, a nekad je normalne boje kože. i malkoc samo bude veče kad je ljubičasto. Jel moguće da bradavica mjenja boju?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je.

dzana.996

Postovanje. Na stomaku mi se ponekad pojavi kao neka flekica koja je u pocetku tamnije boje a kasnije malo drugacije nego koza i rozkasta, izdignuta od koze ponekad me svrbi, nakon nekog vrmena se povuce tako sto se taj dio koze oljusti. Primijetila sam da mi se to pojavljuje vecinom kad sam pod nekim stresom i skoro uvijek na drugom mjestu nego prije. Zanima me sta moze biti? Hvala unaprijed