Endokrinologija i dijabetologija

analiza hormona

^she^

Kada (kod dana u ciklusu) je najbolje raditi analizu hormona i koje su refernetne vrednosti onih najvaznijih? Analizu hormona radim radi ispitivanja neplodnosti.

Hvala unapred.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Nije moguće jednoznačno odogovoriti na ovo pitanje, jer ovisno u koje se svrhe radi analiza: dijagnostičke ili terapijske. U svakom slučaju uvijek treba naznačiti kada je bila prethodna menstruacija što je točka za orjentaciju o fazi ciklusa.