Endokrinologija i dijabetologija

bromergon

dolores

Poštovani,
Zanima me da li se Bromergon tablete mogu uzimati i u trudnoći?
Hvala na odgovoru.

MEVLA

Može li se bromergon uzimati u trudnoći?
Imam mikroadenom na hipofizi i zbog toga pijem ovaj lijek. Jednu bebe sam već izgubila u trećem mjesecu trudnoće i tada mi je prolaktin bio 800. Ne znam da li tebam uzimati taj lijek u trudnoći ili ne ?
Koje su prednosti, a koji su nedostaci?

unaprijed zahvalna!

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Upotreba Bromergona u trudnoći u pravilu nije uputna, iako nema sigurnih dokaza da je u žena koje su uzimale Bromergon i ostale trudne bilo više spontanih pobačaja ili problema razvoja djeteta.