Endokrinologija i dijabetologija

depilacija

danica

Imam 53 god. i problem dlakavosti po bradi .
Pokušala sam ga riješiti depilacijom no ne uspijeva.Kome da se obratim.

Dr sc Ivana Pavlić Renar

Pojačana dlakavost u žena je nerijetka pojava, najčešće bez ozbiljnjeg hormonskog poremećaja. Zabrinjava ako je počea naglo, u žene koja ranije nije bila dlakava, posebno ako je irazito muškog tipa po rasporedu na tijelu. Kako vi kažete da ste pokušavali riješiti problem, pretpostavljam da nije nov i da je kozmetska depilacija jedini izlaz. Nemam, doduše elemenata da to sigurno tvrdim jer bih trebala znati više o Vašoj ukupnoj zdravstvenoj sitoaciji. Soga Vam savjetujem jedan razovor s Vašim obiteljskim liječnikom ili ginekologom koji će mogi procijeniti radi li se o kozmetskom problemu, ili bi to mogao biti simptom nekog endokrinološkog poremećaja.