Endokrinologija i dijabetologija

Točkice na nogama!!!

Mario

Imam crvene točkice po nogama i tabanima (ne svrbi), te malo i na spolovilu. Istovremeno se pojavili i bolovi u gležnjevima i koljenima koji nakon par dana nestanu, ali crvene točkice nestaju pa se opet pojave i tako već dva tjedna.
Bio sam kod svog liječnika, vadio krv i mokraču ,te isto bio i kod interniste.
Dvije godine koristim i injekcije depotestesterona 250 mg (zbog Kalmanovog sindroma) jedanput mjesečno (iste injekcije istog proizvođača).

Točkice su se pojavile 4 dana nakon injekcije.

Svi nalazi su ispravni. Liječnici ne znaju o čemu se radi.

Imaju li kakve veze te injekcije, dali znate o čemu se radi i kome da se obratim!

Dr sc Ivana Pavlić Renar

Kožne promjene koje opisujete zaista bi mogle biti alergijska reakcija na neki lijek, nije isključeno ni testosteron. Pokušajte se sjetiti jeste li koji drugi lijek uzimali u vrijeme pojave ovih pomjena (zbog glavobolje, prehlade, zubobolje ili sl.). Nije jasno što je s bolovima u zglobovima, jesu li povezani s oticanjem globoca i jesu li potpuno nestali. Kažete da ste bili kod interniste, pretpostavljam zbog sumnje na neki imunosni proces. Ako ne, tu konzultaciju bi trebalo obaviti.