Endokrinologija i dijabetologija

slinovnice

Ksenija

Molim Vas da mi odgovorite na moj upit u vezi žlijezda, pretpostavljam-
slinovnica. Naime, ponekad za vrijeme ili nakon jela mi odjednom počne oticati područje ispod ušne resice prema donjoj čeljusti. Bolno je i bez palpacije, a naročito prilikom palpacije. Međutim to potraje 10 do 15 minuta i zatim prestane. To se ponovilo 5-6 puta u roku od pola godine. Ponekad me "sijevne" kratkotrajna bol tim područjem. Također, vrlo često u ustima na toj strani (lijeva) osjećam da mi u usnu šupljinu ulazi izrazito slatkasta slina, ali neovisno o navedenim
oticanjiima ispod čeljusti. O čemu se radi i što mi je poduzeti.

Dr sc Ivana Pavlić Renar

Po opisu bi mogla biti upala žlijezde slinovnice ili okolnih struktura ili kakva cista koje nisu rijetke u tom području. Svakako se javite svom liječniku koji će Vas najvjerojatnije morati uputiti specijalisti za uho, nos i grlo ili maksilofacijalnom kirurgu da se taj problem riješi.