Endokrinologija i dijabetologija

difuzna struma

Biljana

Postovani,
Obracam Vam se sa molbom za savjet.
Dijagnoza koja mi je postavljena glasi: Euthyreosis, Struma diff. gl. thyreoideae lev. Hormoni T4 i TSH su uredni, pa za sada nisam dobila nikakvu terapiju.
Zadnja dva mjeseca veoma brzo se zamaram, srce mi ubrzano radi (i u mirovanju i pri manjem naporu), jako se znojim, te stalno osjecam umor i pospanost. Apetit je nesto manji nego do sada. Laboratorijski nalazi krvi i urina uredni.
Zanima me da li ovi simptomi mogu biti posljedica uvecane stitnjace ili bi trebalo da uradim jos neke pretrage?

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Povećana štitnjača ne može uzrokovati navedene simptome ukoliko su vrijednosti hormona uredne što je kod vas slučaj stoga bi radi objašnjavanja i eventualnog liječenja vaših tegoba bilo potrebno učiniti daljnje preglede prvenstveno kardiološki (naročito ukoliko ste srednje ili starije životne dobi).