Endokrinologija i dijabetologija

zdrava trudnoća???

Ivana

kroz razdoblje od dvije godine pila sam tablete Diane 35, bilo je ustanovljeno da imam policistične jajnike.Zanima me da li odmah nakon što sam ih prestala koristiti mogu ostati trudna? Jer menstruacija mi kasni pa nisam sigurna da li je to normalno budući da sam tek prestala sa kontracepcijom ili se ciklus kroz dvije god. trebao izregulirati.
Također me interesira ako sam trudna da li ta trudnoća može biti zdrava, budući da sam tablete tek prestala piti? Hvala

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Mogućnost da ste trudni postoji a ukoliko još uvijek niste dobili menstruaciju i imate još simptoma trudnoće predlažem vam da napravite kućni test na trudnoću ili da se obratite svom ginekologu. Za trudnoću nema nikakve opasnosti