Endokrinologija i dijabetologija

dijabetes

roberta

Zašto mi se dešava da mi je nakon fizičke aktivnosti glukoza u krvi veća od 16,0 mm/l ? Što ućiniti i kako to izbjeći?

Dr.sc. Ivana Pavlić Renar

Niste napisali kakvo lijecenje provodite. Tjelovjezba u pravilu smanjuje razinu secera u krvi, osim kada nema dovoljno inzulina. Ukoliko uzimate inzulin ovo ukazuje da regukacija vase secerne bolesti nije dobra, najvjerojatnije su doze inzukin premale. Ukoliko je secerna bolest lijecena samo temelnim principima (dijetm i tjelovjezbom) ovo bi moglo znaciti da je potrebno razmotriti potrebu dodatka inzulina u lijecenje. U svakom slucaju, trebate najporije sami, a onda sa svojim lijecnikom razmotriti kakvo je stanje Vase bolesti i kako se provdi lijecenje te tek onda odluciti koje promjene poduzeti.