Endokrinologija i dijabetologija

Štitnjaca

Dina

Štovani! imam 23 g i prije 2 g operirala sam štitnjacu zbog hiperthiroze.Štitna je zlijezda,kako piše u otpusnom pismu odstranjena totalno.Nakon godinu dana uzimanja eurothiroksa javljaju se opet znakovi hipertiroze.Terapija se smanjivala i nakon nekog vremena prekinula.Sada vec 7 mj ne uzimam nikakvu terapiju s tim da su mi T3 i T4 u granicama normale a TSH je nizi od o,o1..ustvari nizi je nego bi trebao biti.Gdje je tu logika?Dali mozda sa hipofizom nesto nebi bilo u redu?Nikad je nisam kontrolirala.Hvala!

Dr.sc. Ivana Pavlić Renar

Moguce je da tkivo stitnjace ipak nije u potpunosti odstranjeno. trebalo bi uciniti scintigrafiju radiaktivnim jiodom da bi se vidjelo nakupljanje u eventualno preostalom tkivu. Savjetujem Vam da se obratitie u koju od endokrinoloskih klinika ili kliniku za nuklearnu medicinu.