Endokrinologija i dijabetologija

hipogonadotropni hipogonadizam

Nataša

Poštovani!

Prvu menstruaciju dobila sam sa 12 godina. Nakon godine dana izgubila sam menstruaciju i više je nikad nisam dobila. Sva ispitivanja obavljala sam u .............................. Dobila sam terapiju hormonima, nakon koje sam dobivala uredne mjesečnice.
Dijagnoza koja je još pod upitnikom je hipogonadotropni hipogonadizam.
Rečeno mi je da ne mogu imati djece, ali i da stalno uzimanje hormona ničemu ne vodi.
Danas imam 33 godine i osim navedenih negativnosti, ovih dana imam i problema s tlakom, vrtoglavicom i općom slabošću.
Napominjem da mi je kardiolog dijagnosticirao "beznačajnu fiziološku mitralnu regurgitaciju".
Postoji li mogućnost da su ove slabosti koje osijećam dijelom izazvane i hormonalnim disbalansom?
Hvala.

S poštovanjem,

Nataša

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Nije isključeno da su smetnje uzrokovane hormonskim disbalansom. U svakom bih Vam slučaju preporučila dodatnu obradu u nekom većem endokrinološkom centru. Koliko se vidi iz Vašeg pitanja nešto je ranije učinjeno, ali nedivršeno (akio je dijagnoza pod upitnikom). Još ste mladi i nije dobro to zanemariti.