Endokrinologija i dijabetologija

Hirutizam

Anita

U nalazima imam povišen kortizol svi ostali nalazi su u redu.
Dlakavost se javlja na prsima, i po cijelom tijelu tj, počele su mi rasti tamne dlake na bradi i kod vilice, što mi predstavlja veliki problem.
Da li bi mi htijeli reći s kojim se lijekovima lijeći ovaj poremećaj i kako nastaje.

dr.sc.Ivana Pavlić-Renar

Puno je premalo podataka da se može reći o čemu se radi. Povišeni kortizol nije nužno bezazlen nalaz, trebalo bi učiniti dodatne testove da se vidi je li on zaista povišen i može li ga se povezati s dlakavošću. Ako već niste, preporučila bih Vam da se javite u neki od endokrinoloških centara.