Endokrinologija i dijabetologija

hormoni

Tasha

Postovani
zbog nekih ginekoloskih tegoba radila sam hormonsku analizu 14. dana ciklusa i rezultati su
FSH 3,3
Lh 1.7
Progest. 96
Testosteron 0,2
prolaktin 516
( ovaj ciklus menstrualni je bio 25 dana)
Ginekolog je rekao da je to mali hormonski deficit ( imam i mikrocisticne jajnike) ali mi ipak nije prepisao terapiju.
Moje tegobe su opadanje kose i tahikardija ( vec skoro 2 god. ) a od nedavno i "preskakanje" srca. Pre nesto vise od 10 meseci sam bila i kod kardiologa, radjen je i EKG, pregledana stitna zlezda. Rekao je da nista ne ukazuje na nepravilan rad zlezde, vec on sumnja na vegetativni sistem. Da li su potrebne dalje pretrage stitne zlezde ( jer nisu radjeni hormoni st. zlezde) ili nesto drugo? Unapred hvala

Dr Ivana Pavlić Renar

Pojčan rad štitne žlijezde- hipertireoza, se u Vašem slučaju ne može isključiti bez mjerenja razine hormona u plazmi. Dosta simptoma bi se moglo uklopiti u tu dijagnozu. Stoga je za to bitno izmjeriti bar razinu tireotropnog hormona (TSH) i tiroksina (T4).
Dr. Ivana Pavlić-Renar