Endokrinologija i dijabetologija

žlijezde

VEDRANA

Molim Vas odgovor:što su male žlijezde s desne prednje strane vrata ,veličine graha ,blizu krvnih žila i koja je njihova funkcija???.Ne bole me ali me samo zanima dali je njihovo postojanje normalno pošto uvjek samo dobijem odgovor a to su ti žlijezde ,nije to ništa...
Hvala Vam na odgovoru !!!!!!

Dr Ivana Pavlić Renar

To su limfne žlijezde čija je funkcija obrana od infekcije. Normalno je da one postoje, no obično su toliko male da ih se jedva može napipati. Moguće je da ste imali kakve jače infekcije u tom području pa su one trajno promijenjene i nešto veće. U nekih ljudi du po konstituciji jače naznačene. Uglavnom je takav nalaz bez značaja, ako nema izrazitih promjena veličine, rasta ili bolnosti.
Dr. Ivana Pavlić-Renar