Endokrinologija i dijabetologija

hormoni - stitnjaca

gordana

Postovani,

molim da mi odgovorite, kakav je rad stitnjace.

Nalaz,

FT4 9.65 pmol/L
FT3 4.64 pmol/L
TSH 5.19 uU/ML

Napominjem da mi je 18.03.2003. desni rezanj stitnjace odstranjen (adenoma folicullare).

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Vrijednosti FT4 su blago snižene a TSH blago povišene (FT3 vrijednosti su uredne). Kako je kod vas odstranjen cijeli režanj štitnjače postoji mogućnost hipotireoze koja bi zahtijevala nadomjesno liječenje. Funkciju štitnjače (vrijednosti hormona) potrebno je redovito kontrolirati a ovisno o daljnjim nalazima vaš liječnik će odlučiti da li uvesti terapiju.