Endokrinologija i dijabetologija

jod

sandra

Poštovani,
već 4 godine liječim se od hipertireoze štitnjače. Imam 28god.,nisam do sada rodila, liječnica mi preporučuje tretman jodom. Već dva puta se desio recidiv bolesti. Da li je taj pristup liječenju najunčikovitiji i da li mogu imati neželjene posljedice?

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Hipertireoza (pojacano lucenje hormona stitnjace) lijeci se na nekoliko nacina. lijekovima koji smanjuju lucenje, radiaktivnim jodom koji se selektivno nakuplja u stitnjacu, te operacijom. s obyirom na Vasu dob i cinjenicu da jos nemate djece ako lijekovi nemaju dovoljan ucinak prije bi se preporucilo operaciju nego radioaktivni jod.