Endokrinologija i dijabetologija

MS-At

sanja

Molim Vas za komentar nalaza T3 ukupni 2,06 T4 ukupni 122,0 TSH 2,47 anti-Tg manje od 60 MS-At 700.Unaprijed hvala.

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Ne navode se jedinice ni referentne vrijednosti laboratorija koji je izradio nalaze, ali u grubo izgleda da se radi o razinama hormona štitnjače i hormona koji stimulira štitnjaču u granicama normale. Tireoglobulinskih antitijela nema u značajnoj koncentraciji, dok su mikrosomalna pozitivna. To ukazuje na mogućnost autoimunog procesa koji može izazvati smanjeni rad štitnjače. Najčešće je tzv Hashimotov tireoiditis koji ne zahtijeva posebno liječenje, osim nadoknade hormona štitnjače kada je potrebna (po ovim nalazima to izgleda da nije). Prvi znak zatajivanja lučenja hormona štitnjače je visoka razina TSH (što također ovdje nije slučaj).