Endokrinologija i dijabetologija

tkivo

goran

"Pri punkciji tvorbe u desnoj dojci jak otpor igli. U razmazima punktata eritrociti, stanicni detritus/slaba celularnost punktata/." Tako glasi moj nalaz otprije 2 godine.Od tada tvorba u desnoj dojci se povecala, boli na pritisak. Molim vas savjet kako dalje postupiti.Hvala.

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Nije bilo puno stanica u punktatu ("slaba celularnost"blunk, našlo se ostataka propalih stanica ("detritus"blunk i nešto krvi (eritrociti) što je uobičajeno pri punkciji. Tvorba je bila tvrda - odatle jak otpor igli - možda stvaranje ožiljka? U svakom slučaju, budući da se tvorba povećava i osjetljiva je potrebno je da se javite kirurgu radi kontrole.