Endokrinologija i dijabetologija

Nalazi hormona štitnjace

Alexandra

Molim Vas,odgovorite mi jesu li moji nalazi dobri.
ULTRA TSH 1,09
MAB FT4 12,1
MAB FT3 7,6
Kolko ja vidim sve su ove vrijednosti u granicama normale ali jako blizu donje granice.Negdje sam procitala da i to nešto znaci pa me interesira jeli to tocno i trebam li se brinuti ili je ipak sve u redu.
Hvala puno

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Prema ovim nalazima funkcija vaše štitnjače je potpuno uredna stoga nemate razloga za brigu što se tiče hormona. No nije mi poznat razlog pregleda hormona stoga bih vam savjetovala da pročitate i odgovor dan čitateljici Koli od 28.02.03 gdje je objašnjen pojam eutireoidne guše