Endokrinologija i dijabetologija

plujvacne zlezde

Emilija

Dali zbog upale pljuvacnih zlezda moze se desiti da ne mogu da gutam hranu? I zbog cega moze doci do upale istih. Prije 3 meseca pocelo mi se naglo luciti pljuvacke ispod jezika i samim tim dosli su i problemi s gutanjem i suhoci jezika. Grlo, nos, sinusi su mi ispitani i sve je u redu!
Mnogo vam hvala!

Dr Ivana Pavlić Renar

Upala slinovnica može smetati gutanju. Osim upale, utim se žlijezdama mogu razviti i cistične promjene. Razgovarajte sa svojim liječnikom, možda će nakon pregleda biti potrebno javiti se na konzultaciju maksilofacijalnom kirurgu.