Endokrinologija i dijabetologija

Sto je to?

Marija

Dobar dan!
Imam 24 godine i molim Vas da mi kažete nešto o simptomima i poremećaju rada štitnjače. To Vas pitam jer mi se po vratu (a proširilo se na obraze i dekolte) pojavilo crvenilo - nešto kao osip koji jako svrbi. Koža je na tom području jako topla i suši se, postaje hrapava i ljušti se, a štitnjača mi je povećana. Kao da mi je i cijeli vrat malo natečen. Doktor je rekao da je alergija pa sam pila Claritine, a kada je posumnjao na streptokoke dao mi je Silopen 1500 mg (bris grla na streptokoke neg., pojačana flora). Bila sam i na hitnoj gdje su mi dali Sinopen injekciju. Osip se povukao na 2-3 dana, a kada se ponovo pojavio dobila sam Dimidril. Popila sam 6 tableta, ali svrab, nateknuće i crvenilo ne nestaju. Kada se to prvi puta dogodilo prvi put bila mi je nateknuta limfa - kvržice veličine graška, a osip sam imala i na unutarnjoj strani bedra. Inače nisam nikad bila alergična, imala šarlah ili neku drugu opasniju bolest. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr Ivana Pavlić Renar

Malo je vjerojatno da Vaši simptomi imaju veze s poremećajem rada štitnjače. Preporučam konzultirati dermatologa.