Endokrinologija i dijabetologija

policistccan jajnik

Sonja

Imam 28 godina, udata sam i planiram porodicu. Joss u adolescentnom periodu su mi otkrili da je desni jajnik policistican. Ginekolozi smatraju da je to bezazleno i da cce se regulisati sa prvom trudnoccom. Recite mi molim vas koliko to mozze da se odrazi na sterilitet i dali je potrebno leccenje kombinovanim hormonalnimpreparatima

prim. dr. I.Pavlić-Renar, dr.med

Policistični jajnici mogu smanniti plodnost, no moguće je da je poremećaj blago izražen i time bezazlen (kao što su vam rekli vaši ginekolozi). S obzirom na mišljenje ginekologa savjetovala bih vam da za sada ne uzimate nikakvu terapiju. Ukoliko ni nakon 2 godine redovitih odnosa bez zaštite ne bi bilo željene trudnoće trebat će pomoć nekog od centara za reproduktivnu medicinu – liječenje je danas moguće za veliki broj problema plodnosti. Sretno.