Endokrinologija i dijabetologija

povisen testosteron

Sanja

radila sam hormonsku analizu krvi i ustanovljen mi je povecan testosteron.Isla sam kod ginekologa i nista mi nije nadeno.Molim vas da mi kazete koja je najbilja terapija protiv povisenog testosterona i da li se on moze normalizovati?

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

U vašem pismu ne navodite zašto ste radili tu pretragu, tj. kakve vas tegobe muče pa Vam nije moguć ni u potpunosti odgovoriti. Uzroci povišenih vrijednosti testosterona u žena mogu biti različiti a ovisno o uzroku ovisi i liječenje, od ničega – bez potrebe za liječenjem, preko tableta do operacija. U svakom slučaju morate porazgovarati s liječnikom koji je tu pretragu tražio.