Endokrinologija i dijabetologija

policisticni jajnici

Jasmina

Draga doktorice,
U braku sam 8 god.Mome muzu je dijagnosticirana oligoastenozoospermia a kod mene policisticni jajnici.Molila bih da mi kazete kolika je mogucnost da dobijemo toliko zeljenu prinovu.
Unaprijed zahvalna.
Jasmina

jasmina

Draga doktorice,
U braku sam 8 god.Mome muzu je dijagnosticirana oligoastenozoospermia a kod mene policisticni jajnici.Molila bih da mi kazete kolika je mogucnost da dobijemo toliko zeljenu prinovu.
Unaprijed zahvalna.
Jasmina

Višnja

Poštovani,

na prošlom pregledu kod ginekologa otkrivena mi je vodena cista (2.5 cm) i liječnik je propisao Provera tablete (14. dan od početka menstruacije piti 12 dana). No, jako mi je mučno od tih tableta.
Što mogu učiniti?

Zahvaljujem,
Višnja

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Draga doktorice,
U braku sam 8 god.Mome muzu je dijagnosticirana oligoastenozoospermia a kod mene policisticni jajnici.Molila bih da mi kazete kolika je mogucnost da dobijemo toliko zeljenu prinovu.
Unaprijed zahvalna.
Jasmina
ODGOVOR:
Vaš muž ima mali broj sjemenih stanica koje su slabije pokretne, a policistični jajnici povezani su sa smetnjama sazrijevanja jajne stanice. Jasno da ovo zajedno rezultira bračnom neplodnošću zbog čega nema trudnoće ni nakon 8 godina. Preporučam Vam svakako kontakt scentrom za reproduktivnu medicinu Sveulilišne klinike Vuk Vrhovac da se razmotre mogućnosti potpomognutog začeća.

Re: policisticni jajnici
Autor: Višnja ()
Datum: 24.10.02 14:36

Poštovani,

na prošlom pregledu kod ginekologa otkrivena mi je vodena cista (2.5 cm) i liječnik je propisao Provera tablete (14. dan od početka menstruacije piti 12 dana). No, jako mi je mučno od tih tableta.
Što mogu učiniti?

Zahvaljujem,
Višnja
ODGOVOR:
Možete prekinuti tablete i svakako se javiti liječniku koji ih je prepisao da ga izvjesite o nuzpojavama, a on će vam vjerojatno prepisati drugu terapiju.

Tena

Imam 21. godinu, nakon ginekološkog pregleda zbog neredovite menstruacije, ginekolog mi je preporučio Cilest. U nalazu mi piše da su mi jajnici nalik na policistične.
ŠTO TO ZNAČI???
KOLIKA JE MOGUĆNOST ZAČEĆA???
DA LI JE IZLJEČIVO???
Pila sam Cilest oko godinu dana, nakon prestanka opet mi je mentruacija neredovita.
DA LI JE POTREBNO PRAVITI PAUZU U KORIŠTENJU CILESTA, AKO DA, KADA I KOLIKO DUGO???