Endokrinologija i dijabetologija

prolaktin

dolores

Poštovani,
Zanima me da li uzimanje tableta Bromergon 2,5mg, po pola tablete svako veče može uzrokovati zvonjavu u ušima? Naime, u zadnjih tjedan dana uvečer mi se javlja lagana zvonjava u ušima i to jedino mogu povezati sa uzimanjem tableta koje uzimam tek 2 tjedna radi malo povećanog prolaktina, a u svrhu liječenja neplodnosti, jer se baš u isto vrijeme pojavila ta smetnja u ušima. Trebam li se zabrinjavti? Hvala na odgovoru.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

ODGOVOR: Pad krvnog tlaka koji se može manifestirati senzacijama poput zvonjena u ušima može biti popratna pojava bromkriptina. To ne mora biti razlog za prekid terapije. Također, treba isklučiti neki drugi razlog ovog simptoma. Razloga za veliku zabrinutost nema, ali je dobro o simptomima izvijestiti liječnika koji je lijek prepisao i koji će najkompetentnije savjetovati o daljnjem postupku.