Endokrinologija i dijabetologija

povisena razina secera

Snezana

Postovani,

Moja majka ima 56 god. i bolije od insulin zavisnog dijabeta vec 12god. Primenjuje dijetu, ubrizgava insulin i kontrola secera pokazivala je da je na normalne razine (5-6), sve do prekjucer, razina secera se popela na 14, jucer na 11, danas 8. Nije radila nista neuobicajeno nego li prethodnih dana, nije jela nista razlicnije, nije bilo drasticnih promena raspolozenja...Boluje od dijabeticke retinopatije, koja se tretira laserom i veoma je uplasena da ce visoka razina secera u krvi pogorsati njen vid (ostecen oko 80%). Zasto se ovo desilo, sta da poduzmemo?

Stjepan

Molio bih Vas upute!
Posljednje mjerenje šećera bilo je 12.Osnove dijete u ovom slučaju i eventualno potrebno liječenje.
Hvala!