Endokrinologija i dijabetologija

prolaktin

dolores

Poštovani,
Radi povišenog prolaktina 590 (72-511) i skraćenog menstrualnog ciklusa na 24 dana (fsh,lh,estradiol,progesteron,testosteron,dheas su unutar noramlnih vrijednosti) dobila sam terapiju bromergona 2,5 mg po pola tabletice dnevno. Kako nakon mjesec dana nije bilo očekivanih rezultata (prolaktin je bio 620) sada mi je terapija po 2,5mg dnevno i nisam još kontrolirala isti, međutim kako sam upravo ponovo dobila menstruaciju na 24. dan pretpostavljam da mi je se još uvijek nije uspostavila ravnoteža. Zanima me koliko je vremena potrebo da se prolaktin dovede unutar normalnih vrijednosti, nestrpljiva sam jer se spremam na 2. pokušaj vantjelesne oplodnje.
Zahvaljujem se na odgovoru.

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Ne može se točno reći koliko treba uspostaviti ravnotežu. Nemojte biti nestrpljivi, stres je dodatni uzrok hormonske ravnoteže. Nastojte mirno pratiti upute Vašeg ginekologa i time ćete najviše doprinijeti uspijehu slijedeće intervencije. Sretno!