Endokrinologija i dijabetologija

prolaktin i hormon rasta

antonela

od 1999.g. imam povišeni prolaktin.Otkrivan je od strane ginekologa.
uzimala sam Bromergon 3 mj., ali zbog nuspojava savjetom endokrinologa sam prestala. On se kretao od 1.500-2300 mlU/l.
MR hipofize je u redu.Ne osjećam se dobro. Udebljala sam se 15 kg,lako se zamaram, bolovi u kostima i mišićima, dosta nizak tlak,tahikardije,
lagano povišena temperatura itd. Imam 34 god., htjela bi zatrudnjet.
Zadnji nalazi u 12 mj.2001. su:

Prolaktin: 1568 mlU/l
TSH 4,2 mlU/l
HR 0,60 mU/L
Terapija: Bromergon 2,5 mg 1x1

Dali je to dobra terapija, postoji li neki drugi lijek na tržištu kod nas ili
vani? Što je s hormonom rasta, dali je prenizak, treba li nešto dodatno
napraviti u vezi toga i kakvi se sve problemi javljaju kod ovakve razine hormona prolaktina i hormona rasta, te dali su moje tegobe mogle biti uzrokovane njihovom neravnotežom?

Unaprijed hvala!

Antonela

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Mislim da je Vama za preporučiti jednu detaljnju endokrinološku obradu da se vidi funkcija svih hormona hipofize i nakon toga procjena plodnosti i moguće potrebe intervencije.