Endokrinologija i dijabetologija

štitnjača

Romana

U lipnju 2000. godine izvršena mi je totalna tireoidektomija radi papilomedularnog karcinoma štitnjače. Od tada redovito trošim Euthyrox tablete i jednom godišnje idem na radiojodnu terapiju na Rebro. Do sada sam bila dva puta i sigurno ću ići još tri. Ono što me zanima je da li ta radiojodna terapija ostavlja negativne posljedice na organizam i kakve? Imam 22 godine.

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Radioaktivni jod se selektivno nakuplja upravo u tkivo štitnjače i ostavlja minimalne posljedice za cjelovito funkcioniranje organizma. Moguće nuzpojave ovise o dozi, pa o detaljima porazgovarajete s liječnikom koji provodi terapiju.