Endokrinologija i dijabetologija

slinovnice?

Olja

Pozdrav!

U zadnje vrijeme primijetio sam bezbolno oteknuce (kao potkozna akna) ispod uha na spoju obraza i vrata (samo na desnoj strani).
Ne boli niti na dodir. Danas mi se ucinilo da nije vise oteknuce na istom mjestu tj. kao se "spustilo" par centimetara nize (u ravnini brade).

Da li je to moguce i sto bi to moglo biti.
Koliko razumijem, tu su samo slinovnice.
Inace, nakon dugog vremena osjetio sam peckanje kod jakog smijanja i ponekad na slatku hranu i sl. bas u tom podrucju. Da li je to upala slinovnice ili?
Ako je moguce odgovorite mi na e-mail.

Hvala.

Dr. sc. Ivana Pavlić Renar

Zaista bi mogla biti i slinovnica, ali i potkožna lojna žlijezda u kom slučaju će to najvjerojatnije spontano (bez ikakve posebne intervencije) proći.