Endokrinologija i dijabetologija

stitna zlezda

vera

Postovani profesore,
Vrlo saqm zabrinuta poslednjim rezultatima analize krvi i hormona
T3=5.7
T4=24.9
tsh manje od 0.1
Desni lobus uvecan na racun heterogenog nodusa, promera 32x35 mm.
Terapija Favistan 2x1
povremeno mi drhte rukai osecam znojenje.
U ocekivanju vaseg uvazenogmisljenjai preporukezadalje lecenje iskreno vaspozdravljam

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Drhtanje ruku i znojenje su uzrokovani povišenim vrijednostima hormona – stanjem hipertireoze, a nestati će nakon normalizacije nalaza. Za definitivnu dijagnozu trebalo bi još učiniti i daljnje pretrage, prvenstveno punkciju čvora. Razloga za zabrinutost nema. Nakon definitivnog postavljanja dijagnoze može se pristupiti i liječenju koje će ovisno o uzroku biti samo tabletama i/ili kirurški ( najvjerojatnije se kod vas radi o benignom toksičnom adenomu koji nakon operacije najčešće ne zahtijeve više nikakvo liječenje )